Porady

Elewacje - poradnik kolorystyczny. Kolor pomarańczowy.

26.09.2014

Pomarańczowy, podobnie jak czerwony i żółty, należy do kolorów ziemi i tradycyjnie kojarzony jest z takimi materiałami jak cegła czy glina. Kolor ten, jako właściwy dla wielu przebarwiających się na jesieni liści drzew, jest bezpośrednio kojarzony z jesienią.

Elewacje - poradnik kolorystyczny. Kolor pomarańczowy.

Jest to w świecie roślin barwa częsta dla wielu kwiatów oraz owoców i warzyw. Zastosowany na elewacji przybliża, wychodzi do przodu i ociepla. Jako barwa elewacyjna jest równie popularny jak żółty.

Łatwiejsze do zastosowania na większych powierzchniach elewacji są jednak jasne i pastelowe odcienie tego koloru, takie jak: brzoskwiniowy, morelowy, bursztynowy, łososiowy czy miodowy lub odcienie „ziemne” jak rdzawy, terakota czy ceglasty. Na obiektach o nowoczesnej formie  ostry pomarańcz „sygnałowy”, będzie interesująco wyglądać w połączeniu z szarościami, użyty jako barwa akcentująca.

Przykład: Zastosowane kolory FOVEO TECH: Tynk 1: 160 F, Tynk 2: 160 D, Tynk mozaikowy: MD 14. Dach: brąz; Stolarka: naturalny RAL 1011; Lakierobejca VIDARON: L01 Bezbarwny; Projekt domu: Neptun 5

Więcej przykładów i c.d. „Poradnika kolorów FOVEO TECH” dostępny na www.foveotech.pl. Kolory tynków FOVEO TECH zostały zaprezentowane na domach zaprojektowanych przez Biuro Projektowe MTM STYL -  www.domywstylu.pl.

źródło i zdjęcia: Śnieżka

Firma powiązana:

Foveo Tech

Telefon 14 681 11 11
www.foveotech.pl
marketing@foveotech.pl

Foveo Tech