Porady

Jak utrzymać higienę w domu? Technologia czyszczenia parowego firmy Kärcher

10.09.2014

Rozwiązaniem ekologicznym i bezpiecznym dla zdrowia domowników, a zwłaszcza dzieci, które zazwyczaj lubią bawić się na podłodze jest czyszczenie parą. Wcześniej zastosowane środki czyszczące i ich cząsteczki mogą zostać na przedmiotach (w tym zabawkach), które dzieci dotykają podczas zabawy, wywołując alergię u dziecka.

Technologia czyszczenia parowego (bez detergentów) choć nie zagościła jeszcze na dobre w polskich domach to okazuje się bardzo pomocna w utrzymaniu higieny w domu na takim poziomie, że każda mama będzie spokojna o zdrowie swojego dziecka.

Technologia czyszczenia parowego nie dość, że nie wymaga stosowania czyszczących środków chemicznych, to równocześnie ogranicza zużycie wody wykorzystywanej w pracach porządkowych, a sam czas sprzątania może skrócić nawet o połowę. Parownice zabezpieczone są przed nieostrożnym uruchomieniem (np. przez dzieci) oraz posiadają zawory bezpieczeństwa, które uniemożliwiają otwarcie zbiornika, gdy panuje w nim wysokie ciśnienie.

Urządzenia do czyszczenia parą stosuje się głównie do czyszczenia twardych posadzek (kamień, lastrico etc.), armatury kuchennej i łazienkowej (kabin prysznicowych, sanitariatów), fliz, okapów, płyt grzejnych, piekarników, luster i okien.

Za skuteczność czyszczenia parowego odpowiadają parametry techniczne pracy parownicy: ciśnienie i prędkość strumienia pary oraz jej temperatura. Natomiast zakres zastosowań parownicy rośnie wraz z możliwymi do zastosowania akcesoriami.

Kärcher - Parownice mają szerokie zastosowanie w mieszkaniu i domuParownice mają szerokie zastosowanie w mieszkaniu i domu, bo mnóstwo w nich twardych powierzchni wodoodpornych, które tradycyjnie sprzątane są czyste często tylko powierzchownie.

Para jest jednym z najbardziej higienicznych mediów czyszczących - usuwa nawet najtrudniejsze cząstki brudu, penetrując całą czyszczoną powierzchnię, w tym wąskie szczeliny i pory materiału. Para opuszczająca dyszę ma temperaturę około 100 ºC.

Brud nagrzewa się szybciej niż powierzchnia, do której przylega. Ta różnica temperatur sprawia, że cząsteczki brudu rozszerzają się mocniej niż powierzchnia, a to powoduje niemal samoczynne odspajanie się brudu.

Bakteriobójczą skuteczność parownicy Kärcher SC 1.020 potwierdzono w badaniach przeprowadzonych przez Instytut Higieny i Zdrowia Publicznego Uniwersytetu w Bonn. Potwierdzono, iż parownica SC 1.020 zabija bakterie najczęściej występujące w domu, takie jak gronkowiec złocisty i kałowe bakterie paciorkowca jelitowego na domowych powierzchniach winylowych. W szczególności podczas symulacji normalnego użytkowania w warunkach czystych (np. uprzednio odkurzonych powierzchni), naukowo potwierdzono skuteczność bakteriobójczą na poziomie 99,99%.

Do grupy urządzeń stanowiących rozwiązanie dla alergików oraz właścicieli zwierząt domowych są odkurzacze z filtrem wodnym DS 5.800 oraz odkurzacz parowy SV 1902.

99,9% skuteczność filtracji DS 5.800 zawdzięcza wielostopniowemu systemowi - filtr wodny, filtr silnika oraz wylotowy HEPA 12, dzięki któremu wszelkie drobne cząsteczki kurzu, bakterie, zarodniki grzybów, roztocza czy pyłki kwiatowe zatrzymywane są w odkurzaczu a powietrze wylotowe staje się czystsze od powietrza znajdującego się w sprzątanym pomieszczeniu!

Pozwala to ograniczyć ryzyko pojawienia się alergii na roztocza kurzu domowego wśród domowników lub ograniczyć nasilenie objawów alergicznych u osób już cierpiących. DS 5.800 skutecznie odkurza wszystkie popularne rodzaje podłóg domowych np. dywany, tapicerkę i podłogi twarde.

Z kolei odkurzacze parowe Kärcher SV 1802 i SV 1902 to połączenie, w jednym urządzeniu, dwóch znanych już technologii czyszczenia: odkurzania oraz czyszczenia parowego.  - zapewniają one kompleksową dbałość o czystość w każdym domu lub mieszkaniu, i to w sposób przyjazny środowisku! Z tego też względu, jak również z uwagi na wyposażenie odkurzaczy w filtr HEPA oraz filtr wodny, są one szczególnie polecane dla osób cierpiących na alergie wziewne.

Odkurzacze parowe Kärcher skutecznie usuwają zarówno luźny kurz jak i związane z podłożem zabrudzenia z szerokiego zakresu pokryć podłogowych (dywany, pokrycia PCV, podłogi z kamienia naturalnego, płytki ceramiczne, terrakota).

Zasada działania tych specjalnych odkurzaczy, która wykorzystuje w czyszczeniu gorącą parę wodną i to w jednej operacji wraz z odkurzaniem, powoduje, iż teraz dodatkowa praca tradycyjnego odkurzacza jest zupełnie niepotrzebna.

Po takim sprzątaniu podłogi nie trzeba nawet wycierać! Uwolnione zabrudzenia nie są jednak zasysane do worka jak w tradycyjnym odkurzaczu, lecz "pochłaniane" przez filtr wodny. Zbiornik tego filtra posiada tzw. "nadmiar pojemności" (0,6 l), który pozwala równocześnie na zbieranie odkurzaczem np. rozlanych cieczy.

Obydwa modele parowych odkurzaczy wyposażono poza tym w zgrubny filtr kurzu, filtr piankowy i filtr HEPA - pewnie wyłapujący cząsteczki alergenów, takie jak pyłki kwiatów, zarodniki pleśni, bakterie i wydzieliny. Taka wielostopniowa filtracja w odkurzaczach serii SV pozwala utrzymać  powietrze w sprzątanych pomieszczeniach na poziomie czystości oczekiwanym przez alergików.

źródło i zdjęcia: Kärcher

Firma powiązana:

Kärcher Sp. z o.o.

Telefon 801 811 234, 12 63 97 105
www.karcher.pl
biuro@pl.kaercher.com

Kärcher Sp. z o.o.