Porady

Jak używać sprayu?

09.09.2014

Farby w sprayu MOTIP DUPLI są zawsze gotowe do użycia. Nie potrzebujesz rozcieńczaczy, filtru, pędzla ani mieszadła, aby uzyskać doskonały efekt. Doprowadź do temperatury pokojowej. Puszka nie może być zbyt chłodna. Temperatura 20°C jest idealna.

Wstrząśnij

Energicznie wstrząśnij puszką przez około 2 minuty, aż wyraźnie usłyszysz w puszce mieszającą kulkę. Jest to ważne dla zapewnienia dobrego wymieszania kolorowych pigmentów. Jest to jedyny sposób uzyskania właściwego koloru farby.

Przygotowanie

Jeżeli jest to możliwe, użyj sprayu na zewnątrz lub w dobrze wentylowanym pomieszczeniu (piwnicy, warsztacie lub garażu). Jeżeli będziesz malował wewnątrz, musisz dokładnie przykryć okolice pracy, aby uchronić je przed zabrudzeniem lotną farbą.Zakryj całą powierzchnię, której nie chcesz malować. Ważne jest również dobre oświetlenie. Pozwoli ci ocenić, czy cała powierzchnia została pokryta farbą.

Sprayowanie

Nigdy nie kieruj strumienia farby wprost na malowany przedmiot. Najpierw wypróbuj go na elemencie testowym, np. kawałku gazety lub materiale ochronnym. Upewnij się, że otwór wylotu puszki jest oddalony o 25-30 cm od malowanego obiektu. Różne przedmioty wymagają różnych metod malowania sprayem.

Zacznij malować blisko malowanego przedmiotu ale nie bezpośrednio na ten przedmiot. Do końca naciśnij przycisk uwalniający strumień farby. Powoli i równo poruszaj puszkę tam i z powrotem, zmieniając kierunek strumienia farby tylko, gdy nie jest skoncentrowany na malowanym przedmiocie. Pozwala to na łatwiejsze kontrolowanie ilości nakładanej farby i zapobieganie nadmiernemu gromadzeniu się farby i tworzeniu zacieków lub kropli.

Nie staraj się uzyskać idealnie gładkiej powierzchni przy pierwszym malowaniu. Pierwsza warstwa powinna być traktowana jako warstwa przygotowująca, na którą nałożona zostanie przy drugim a może i trzecim malowaniu warstwa gładka i równa.

Nie czekaj, aż uprzednio nałożona farba zupełnie wyschnie. Odczekaj 1 lub 2 minuty zanim nałożysz następną. Kolejne warstwy mogą być nakładane dopiero po 24 godzinach.. W przeciwnym wypadku ryzykujesz podniesienie farby.

Jeżeli zastosujesz się do wszystkich wskazówek i rad umieszczonych na etykiecie, nic nie może się nie udać.

Więcej porad na stronie firmy - link tutaj.

źródło i zdjęcia: MoTip Dupli