Porady

Drzwi podnoszono-przesuwne z aluminium

04.09.2014

Tarasowe drzwi podnoszono-przesuwne mają wpływ na mikroklimat, dzięki dużej powierzchni szyb zauważalnie zwiększają ilość światła w pomieszczeniach oraz powodują, że wnętrze sprawia wrażenie przestronnego, większego niż jest w rzeczywistości.

Takie rozwiązanie nie tylko zmniejsza koszty ogrzewania zimą, ale również częstotliwość używania klimatyzacji w okresie letnim oraz zapotrzebowanie na energię elektryczną. Prawdziwe jest także twierdzenie, że drzwi przesuwne aranżują przestrzeń we wnętrzu: są ergonomiczne i praktyczne. Nie zajmują dużo miejsca, ponieważ jedno skrzydło drzwi przesuwa się równolegle do drugiego oraz nie wymagają dysponowania dużą siłą, aby je otworzyć.

Niski próg dostosowuje wnętrze do potrzeb dzieci oraz osób starszych czy niepełnosprawnych. Aluminiowe drzwi tarasowe dzięki swoim licznym zaletom są coraz częściej stosowane w budownictwie mieszkaniowym oraz w budynkach użyteczności publicznej, takich jak sanatoria, restauracje bądź hotele.

System MB-77HS, który jest wykorzystywany w drzwiach Eden marki Effector, umożliwia wykonanie drzwi gwarantujących znaczną ochronę cieplną i akustyczną. Maksymalny wymiar jednego skrzydła wynosi 3,2 m na 3,3 m. Dostępna kolorystyka produktów obejmuje paletę barw RAL oraz szeroką gamę kolorów drewnopodobnych.

źródło i zdjęcie: Effector

Firma powiązana:

EFFECTOR S.A.

Telefon 41 39 42 799, 41 39 43 792, 41 39 44 487
www.effector.com.pl
wloszczowa@effector.com.pl

EFFECTOR S.A.