Porady

Montaż Gwieździstego Nieba Konstelacje Świetlne

29.08.2014

Przystępując do montażu gwieździstego nieba należy zaplanować ułożenie generatora światła. Powinien on znajdować się w takim miejscu aby umożliwić rozłożenie światłowodów na całej powierzchni sufitu oraz aby możliwy był do niego dostęp w ramach np. wymiany przepalonej żarówki.
Należy również pamiętać o tym, że generator powinien znajdować  się w miejscu suchym nie narażonym na pył, kurz i wilgoć.

instalacja-gwiezdzistego-nieba-e-technologia-krakowŚwiatłowody można montować w niemal każdej powierzchni. Drewno, beton, plexi , płyty GK, sufity napinane nie ma żadnego problemu z łączeniem tych elementów ze światłowodem.

montaz-swiatlowodow-e-technologia-krakowNastępnie należy nawiercić odpowiednią liczbę otworów używając wiertła o średnicy odpowiadającej światłowodom w zestawie, decydując w między czasie o gęstości i miejscu rozlokowania punktów świetlnych.

montaz-swiatlowodow-w-plycie-gk-e-technologiaZestaw światłowodów niekoniecznie musi posłużyć do stworzenia efektu nieba. Pojedyncze punkty świetlne można wykorzystać do ułożenia różnych wzorów np. Niedźwiedzia Polarnego.

niedzwiedz-konstelacje-swietlne-e-technologiaKolejnym krokiem jest przełożenie każdego ze światłowodów przez przewiercone otwory. Wysuń światłowody na odległość około 10 cm od sufitu. Pomaluj powierzchnię razem ze światłowodami.

sposob-montazu-oswietlenie-swiatlowodowego-e-technologiaNa końcu przytnij (nożyczkami, obcinaczkami bocznymi) światłowody na żądaną długość, polecamy około 3mm. Dzięki pomalowaniu światłowody nie cofną się pod podwieszany sufit.

Upewniając się że wiązka światłowodów jest połączona z generatorem , możemy zakończyć montaż sufitu i po podłączeniu zasilacza do gniazdka cieszyć się efektem Gwieździstego Nieba Konstelacje Świetlne.

źródło i zdjęcia: e-technologia