Porady

Czyszczenie obudów z kamienia naturalnego

14.08.2014

Wszystkie rodzaje marmurów oraz inne kamienie naturalne są wrażliwe na kwasy, to znaczy na środki z zawartością takich substancji jak ocet, sok cytrynowy itp. Jeżeli więc użyjemy środków czystości zawierających takie substancje, to narażamy kamień i niszczymy politurę.

Silne środki rozpuszczające tłuszcze, wyługowują kamień naturalny, pozostawiają na nim ślady i powodują, iż szybciej się brudzi. Jednym słowem nie nadają się do czyszczenia kamienia naturalnego. Podobnie jest z środkami do czyszczenia garnków i ostrymi gąbkami do szorowania.

Prawidłowe czyszczenie

Powierzchnie marmurowe i powierzchnie z kamienia naturalnego powinny być regularnie przecierane wilgotną szmatką. Do ciepłej wody należy dodać zawsze trochę specjalnego środka czyszczącego, który dostępny jest we wszystkich filiach firmy HARK. Środkami ochronnymi dla marmuru i granitu łatwo i bezproblemowe da się wyczyścić i zakonserwować kamień naturalny. Jest on wówczas bardziej odporny na zabrudzenia. Wykonując poza tym jednorazową impregnację, dodatkowo chronimy kamień przed tłuszczem, wodą i brudem, uzyskując przy tej okazji gwarancję, że utrzymamy wspaniały wygląd elementów z kamienia przez wiele lat.

Usuwanie tłustych plam z marmuru

W tym celu można wykorzystać wiele środków i sposobów. Wszystkie dostępne na rynku środki obowiązuje jednak zasada - na wstępie każdy z nich należy wypróbować na małej powierzchni i na mało widocznym miejscu, zanim zrobimy to na całej powierzchni. Kamienie naturalne reagują różnie na środki do czyszczenie w zależności od rodzaju, powierzchni i nawet warunków ustawienia.

Usuwanie tłustych plam z piaskowca

Piaskowiec nie może zetknąć się z środkami czystości zawierającymi kwasy. Kurz ścieramy miękką szmatką. Następnie stosujemy czystą wodę z dodatkiem środka do mycia naczyń bez zawartości kwasów. Wodę, która wsiąknie w piaskowiec pozostawiamy do wysuszenia. W przypadku silnego zabrudzenia, którego nie da się usunąć wodą, można to miejsce ostrożnie przetrzeć drobnym papierem ściernym (uziarnienie 120).

Najwyższy priorytet ma ochrona środowiska

Wszystkie środki czyszczące znajdujące się w ofercie firmy HARK, są wykonane z surowców przyjaznych dla środowiska. Puste pojemniki można wyrzucić do zbiorników dla odpadów przeznaczonych do wtórnego przetworzenia. W środkach czyszczących zawarte elementy powierzchniowo czynne, podlegają biologicznemu rozkładowi, zgodnie z normą WRMG. Każdym razem prosimy jednak dokładnie przeczytać uwagi dotyczące stosowania.

źródło i zdjęcie: Drewdar

Firma powiązana:

Drewdar

Telefon 22 776 76 80
www.drewdar.pl
biuro@drewdar.pl

Drewdar