Porady

Malowanie powierzchni metalowych - poradnik Jedynki®

14.08.2014

Wykonane z metalu ogrodzenia, balustrady czy meble ogrodowe, choć sprawiają wrażenie wytrzymałych, narażone są na stopniowe powstawanie zniszczeń. Malowanie, regularna konserwacja i zabezpieczanie metalowych sprzętów i obiektów, szczególnie tych użytkowanych na zewnątrz - to działania niezbędne dla utrzymania ich w dobrej kondycji. W sprawnym i efektywnym przeprowadzeniu tych zabiegów, pomocne będą kompleksowe i profesjonalne porady Jedynki®.

1. Potrzebne produkty i narzędziaPrzed przystąpieniem do malowania, warto wcześniej przygotować wszystkie potrzebne produkty i narzędzia, takie jak: Jedynka® do Drewna i Metalu, Jedynka® Antykorozyjna, Jedynka® Rozcieńczalnik Niskoaromatyczny, pędzle (szeroki i wąski), kuweta malarska, papier ścierny i rączka do niego, folia i taśma malarska, nóż, szczotka druciana, szmatka i mieszadło do farby.

2. CzyszczenieW przypadku powierzchni wcześniej malowanych, musimy ocenić przyczepność starej powłoki, a wszystkie niespójne elementy - zeskrobać. Następnie powierzchnię  - również nową, malowaną po raz pierwszy - oczyszczamy przy użyciu szczotki drucianej z ewentualnych ognisk rdzy.

3. MatowienieSzlifujemy papierem ściernym w celu wyrównania i zmatowienia, dokładnie odpylamy i w razie potrzeby odtłuszczamy odpowiednim preparatem (Jedynka® Rozcieńczalnik Niskoaromatyczny).

4. OdpylenieKolejnym etapem jest gruntowanie powierzchni. Farbę gruntującą (Jedynka® Antykorozyjna) dokładnie mieszamy, a następnie malujemy powierzchnię przy użyciu pędzla.

5. OdtłuszczeniePo około 24 godzinach od nałożenia farby gruntującej, powierzchnię malujemy emalią Jedynka® do Drewna i Metalu - po wcześniejszym dokładnym wymieszaniu produktu. Po minimum 24 godzinach od nałożenia pierwszej warstwy, powtarzamy czynność.

6. GruntowaniePo zakończeniu malowania, należy dokładnie umyć narzędzia, używając do tego Rozcieńczalnika Niskoaromatycznego marki Jedynka®.

7. Malowanie I warstwaźródło i zdjęcia: Jedynka

8. Malowanie II warstwa

 

9. Czyszczenie narzędzi

Firma powiązana:

Tikkurila Polska S.A.

Telefon 801 88 99 65, 22 310 95 55
www.farbyjedynka.pl
tikkurilapolska@tikkurila.com

Tikkurila Polska S.A.