Porady

Jak zapewnić ciepłą wodę dla całej rodziny?

06.08.2014

Jacek Krzeszowiak właściciel firmy Noel radzi: To proste. Montując instalację grzewczą w domu, źródła ciepła, pamiętajmy o urządzeniu jakim jest zbiornik buforowy z wężownicą do ciepłej wody, który oprócz gromadzenia ciepła ze źródeł ciepła (kominka z płaszczem wodnym, pompy ciepła, kotła na paliwo stałe, kolektorów słonecznych), przekazywania energii cieplnej do ogrzewania podłogowego, do grzejników lub do ogrzewania ściennego, również będzie ogrzewało nam bieżącą wodę.

Przy tej technologii, przepływowego ogrzewania ciepłej wody w wężownicy, nie jesteśmy ograniczeni pojemnością zbiornika w celu uzyskania bieżącej wody i przez to ilością otrzymywanej wody. Mamy zagwarantowaną nieograniczoną ilość ciepłej wody, bez postojów na nagrzewanie czy dogrzewanie.

Zamieszczona wężownica w górnej części zbiornika Noel zapewnia bieżącą wodę non stop, w czasie rzeczywistym dla każdego domownika. A użytkownicy mają zapewniony bardzo krótki czas nagrzewania wody, otrzymują ciepłą wodę od razu. Otrzymana woda jest świeża, nie występuje zjawisko starzenia się wody.

Zastosowana wężownica miedziana i technologia przepływowego ogrzewania zapewnia otrzymanie świeżej wody, bez rozwoju bakterii chorobotwórczych.

źródło i zdjęcie: Noel