Porady

Jakie są zalety gazowych kotłów kondensacyjnych?

05.08.2014

Edmund Słupek Product Manager Bosch Termotechnika radzi: Przewaga kondensacyjnych gazowych kotłów grzewczych marki Junkers nad urządzeniami spalającymi inne rodzaje paliw wynika nie tylko z niskich kosztów eksploatacyjnych. Istnieją również inne ważne czynniki powodujące, że użytkownicy wybierają właśnie te urządzenia.

Nowoczesne kondensacyjne gazowe kotły to urządzenia o znacznie mniejszych rozmiarach niż ich odpowiedniki zasilane olejem opałowym lub paliwami stałymi. Kompaktowe rozmiary kotłów marki Junkers powodują, że można je instalować zarówno w oddzielnych kotłowniach, jak i w łazienkach, kuchniach, pralniach, pomieszczeniach gospodarczych, zlokalizowanych zarówno w piwnicach, w pomieszczeniach na dowolnych kondygnacjach budynków oraz na poddaszach.

W odróżnieniu od kotłów zasilanych olejem, węglem, granulatem węglowym tzw. ekogroszkiem, drewnem lub pelletem, kotły na gaz ziemny marki Junkers nie wymagają dodatkowych powierzchni lub wręcz pomieszczeń potrzebnych na magazyn paliwa. Dzięki temu cenne metry kwadratowe domów lub mieszkań można najczęściej zagospodarować zgodnie z potrzebami mieszkańców.

Użytkowanie kondensacyjnego kotła gazowego marki Junkers to również komfort związany z brakiem pyłu z paliw stałych w domu oraz dymu spalanego węgla lub nieprzyjemnego zapachu oleju opałowego w powietrzu. Wszystkie kotły kondensacyjne marki Junkers mają możliwość sterowania za pomocą aplikacji JunkersHome.

Pozwala ona na mobilną kontrolę i sterowanie domowym systemem ogrzewania za pomocą smartfona lub tabletu z dowolnego miejsca na świecie, poprzez internet, WiFi lub sieć GSM. Użytkownicy gazowych kotłów kondensacyjnych nie muszą obawiać się również, że ich urządzenia przestaną pracować z powodu problemów z zapowietrzenia instalacji olejowej, blokowaniem się palników z powodu starzenia się paliwa, czy w przypadku kotłów na pellet lub granulat węglowy, zacinaniem się podajników lub cofaniem płomienia w kierunku zbiornika paliwa.

źródło i zdjęcie: Bosch

 

 

Firma powiązana:

Robert Bosch Sp. z o.o.

Telefon Infolinia: 801 600 801, Junkers Serwis: 801 300 810
www.junkers.pl
junkers-infolinia@pl.bosch.com

Robert Bosch Sp. z o.o.