Porady

Jakie są zalety zastosowania zewnętrznych rolet refleksyjnych typu screen do dużych szklanych powierzchni?

01.08.2014

Maciej Dembski dyrektor firmy Helios radzi: Podstawowym problemem dużych powierzchni szklanych jest ich skłonność do nagrzewania się, a co za tym idzie zwiększenia temperatury w pomieszczeniach budynków oraz kosztów związanych z ich wentylacją. Głównym zadaniem rolet refleksyjnych typu screen jest ochrona przed bezpośrednim promieniowaniem słonecznym i nagrzewaniem nie tylko powierzchni szyby, ale i całej fasady budynku.

Ochrona przed promieniowaniem polega na zatrzymaniu ok 80% ciepła przed szybą nie dopuszczając jej do nagrzewania się. Rolety refleksyjne pomagają utrzymać komfortową temperaturę w pomieszczeniach, jednocześnie zmniejszając koszty klimatyzacji nawet o 60%.

Stosując zewnętrzne rolety refleksyjne firmy Helios nie odcinamy się od przyjemności podziwiania widoków z okna, a dobranie odpowiedniego stopnia otwarcia (1%, 3%, 5% czy 10%), z tego samego koloru tkaniny, daje klientowi możliwość wyboru i dostosowanie rolety na każdą z czterech stron świata, przy zachowaniu najlepszych parametrów termicznych jak i wizualnych.

Oczywiście rolety refleksyjne możemy montować również od strony wewnętrznej, natomiast aby roleta najlepiej spełniała swoje zadanie powinna być montowana na zewnątrz. Dodatkową zaletą rolet refleksyjnych typu screen jest możliwość zasłonięcia jednym modułem powierzchnie aż 11 m2 na zewnątrz i 22 m2 do wewnątrz. Rolety refleksyjne typu screenfirmy Helios polecane są nie tylko do domów pasywnych, inteligentnych, budynków biurowych czy sal konferencyjnych, ale również do domków prywatnych.

źrodło i zdjęcie: HELIOS

Firma powiązana:

Helios

Telefon 61 879 55 85, 501 613 829
www.roletyhelios.pl
biuro@roletyhelios.pl

Helios