Porady

Co przemawia za wyborem stropu panelowego?

31.07.2014

Konrad Rószczka Koordynator realizacji projektów KONBET POZNAŃ radzi: Stropy panelowe to odpowiedź na coraz wyraźniejsze zapotrzebowanie rynku na produkty prefabrykowane minimalizujące czas budowy. Przenoszenie znacznych obciążeń przez elementy tego typu stropu, przy niewielkim własnym ciężarze oraz osiąganie dużej nośności sprawia, że może być montowany w każdym rodzaju budynków.

Stropy z płyt strunobetonowych pozwalają także na dodatkowe możliwości konstrukcyjne, poprzez wysunięcie za podpory, można stworzyć np. klatkę schodową lub balkon. Nie zabierają one również wiele przestrzeni, dzięki niższej wysokości konstrukcyjnej zyskuje się na kubaturze pomieszczenia. Bez problemu pozwalają też na łączenie z elementami, które wykonano w innej technologii.

Geometria produktu w połączeniu z wysokiej klasy betonem, sprawiają, że akustyka stropów strunobetonowych jest dużo wyższa niż np. w przypadku stropów gęstożebrowych. Decydując się na strop z płyt strunobetonowych unikamy kosztów związanych z wynajmowaniem ciężkiego sprzętu (w tym przypadku wystarczy lekki dźwig HDS), nadlewaniem betonu oraz kupnem drogiego drewna szalunkowego.

Dodając do tego podwyższony komfort akustyczny, szybkość i prostotę montażu mamy rozwiązanie spełniające oczekiwania klientów. Lekkie stropy panelowe to przyszłość polskiego budownictwa jednorodzinnego. Obniżone koszty robocizny i materiału sprawiają, że można wiele na nich zaoszczędzić – zarówno czasu jak i pieniędzy.

źródło i zdjęcie: KONBET POZNAŃ

Firma powiązana:

Konbet Poznań

Telefon 61 877 25 81, 516 058 014
www.konbet.pl, www.stropsmart.pl
poznan@konbet.pl

Konbet Poznań