Porady

Instrukcja montażu okładziny "STARA CEGŁA"

28.07.2014

Elkamino Dom przedstawia sposób montażu okładziny "stara cegła". Elkamino Dom to firma z bogatym doświadczeniem w branży elewacyjno-dekoracyjnej. Produkujemy różnego rodzaju płytki ścienne, podłogowe, schodowe i parapetowe.  Kamień elewacyjny w dwóch typach: gipsowy - przeznaczony do wnętrz i cementowy - przeznaczony do elewacji zewnętrznych i wewnętrznych, jest to kamień, który nada twojemu domowi, mieszkaniu unikalny urok i ciepło. Płytki starej cegły na ściany, schody i parapety. Beton architektoniczny pozwalający stworzyć wnętrze i elewację w nowoczesnym industrialnym stylu.

Instrukcja montażu "STARA CEGŁA"

Elkamino Dom przedstawia sposób montażu okładziny "stara cegła".1. Powierzchnia do której będą klejone okładziny powinna być sucha, odtłuszczona, nie zabrudzona, wolna od luźnych części . W przypadku występowania na oklejanej ścianie dylatacji, należy bezwzględnie w tym samym miejscu zdylatować okładzinę, w przeciwnym razie może dojść do jej niekontrolowanego pęknięcia.

Elkamino Dom przedstawia sposób montażu okładziny "stara cegła".2. Do montażu stosować elastyczne kleje cementowe, przeznaczone do kamienia wrażliwego na przebarwienia. Na zewnątrz stosować dodatkowo kleje mrozoodporne. Należy bezwzględnie przestrzegać instrukcji zamieszczonych na wybranych przez Państwa zaprawach klejowych.

Elkamino Dom przedstawia sposób montażu okładziny "stara cegła".3. W trakcie wyklejania okładziny z uwagi na jej ręczny charakter produkcji należy mieszać okładziny z różnych opakowań aby zniwelować ewentualne drobne różnice kolorystyczne oraz wymiarowe (+/- 10%). Przebarwienia występujące na okładzinach są efektem zamierzonym.

4. Okładzina wykonana jest w postaci płytek które można kleić na styk lub z fugą wedle własnego upodobania. Płytki Starej cegły zalecamy kleić z fugą.

5. Jednorazowo klej nanosić na powierzchnię która będzie pokryta okładziną w czasie przewidzianym przez producenta kleju. W razie konieczności wypoziomować ścianę przez zamocowanie prostej listwy od dołu.

Elkamino Dom przedstawia sposób montażu okładziny "stara cegła".6. Na powierzchniach innych niż murowane lub betonowe, takich które są mniej stabilne jak np. docieplenia styropianowe należy przed montażem okładzin zamocować metalową siatkę zbrojeniową do stałego podłoża np. muru, za pomocą odpowiednio długich wkrętów/kołków montażowych.

7. Podczas klejenia należy starać się nie zabrudzić zewnętrznej strony okładzin. W przypadku powstania ewentualnych zabrudzeń należy przed zaschnięciem zaprawy oczyścić płytkę wilgotną gąbką.

8. W razie konieczności cięcia okładzin na konkretny wymiar należy używać tarcz przeznaczonych do cięcia betonu.

9. Klejenie okładziny może odbywać się w temperaturze od 5 oC do 25 oC.

10. Nie należy wykonywać prac montażowych na zewnątrz w czasie deszczu.

11. Zamontowane okładziny należy chronić przed bezpośrednim działaniem deszczu przez 24 godziny od momentu zakończenia prac.

12. Po całkowitym wyschnięciu zaprawy klejowej oraz po dokładnym usunięciu ewentualnych zabrudzeń zaleca się przeprowadzenie impregnacji całej powierzchni okładzin impregnatem, odpowiednim do zabezpieczania powierzchni betonowych, zgodnie z jego instrukcją. Impregnacja ta powinna zabezpieczyć okładzinę przed możliwością wystąpienia wykwitów wapiennych. Powstawanie w śladowej ilości wykwitów wapiennych na wyrobach betonowych jest naturalnym zjawiskiem i nie stanowi ich wady. W przypadku ewentualnego powstania wykwity usunąć za pomocą miękkiej szczotki a następnie wilgotnej szmatki.

źródło i zdjęcia: Elkamino Dom

Firma powiązana:

Elkamino Dom Sp. J.

Telefon 22 724 42 25, 509 477 4770, 509 477 779, 602 292 707
www.elkaminodom.pl
biuro@elkaminodom.pl

Elkamino Dom Sp. J.