Porady

Przygotowanie pomieszczenia do montażu sauny fińskiej według firmy Saunal!

16.07.2014

Kabina sauny składa się ze ścian i sufitu. Zatem dobrze jest przygotować podłogę pod kabinę sauny. W saunie fińskiej nie ma wody - jest to sauna sucha, zatem podłoga może być każdego rodzaju nawet parkiet.

Ale podłoga wyłożona terakotą lub gresem nie sprawi Państwu problemów porządkowych. Na części, gdzie nie ma leżanek (część komunikacyjna) kładziemy drewniany podest podłogowy. Miły dla stóp i ograniczający kontakt z Państwa podłogą.

Sauna fińska o kubaturze (szerokość x długość x wysokość) do 4,5 m3 może być zasilana napięciem 230V (zwykłe gniazdko elektryczne). Wyższą kubaturę sauny trzeba zasilić napięciem siłowym 380V.

Aby sauna fińska spełniała swoją rolę w pomieszczeniu, gdzie będzie stała kabina powinno być okno albo wentylacja wymuszona lub grawitacyjna.

Zamówienia realizujemy na terenie całego kraju a nawet całej Unii Europejskiej. Czas realizacji zamówienia: 3-4 tygodnie. Przywozimy gotowe ściany i w ciągu 4-6 godzin zmontujemy kabinę sauny w miejscu przez Państwa wskazanym.

Jak należy korzystać z sauny fińskiej?

Korzystanie z sauny to najczęściej przejście trzech podstawowych etapów,(przygotowanie, kąpiel, zakończenie)) w których ciało jest na przemian nagrzewane i ochładzane.

Pierwszym etapem przed faktycznym skorzystaniem z sauny jest przygotowanie się do samego procesu. Nie powinno się dużo jeść, ale nie można też iść do sauny bez wcześniej zjedzonego posiłku.

Można wypić sok lub herbatę, które wspomagają pocenie się ciała. Przed wejściem do kabiny sauny należy odpowiednio przygotować do tego organizm. Zaleca się kąpiel lub prysznic w ciepłej wodzie i dokładne osuszenie ciała.

Wizyta w saunie nie powinna trwać dłużej niż kilkanaście minut. Zależy to oczywiście od kondycji organizmu oraz ilości wcześniejszych wizyt w saunie. Sauna fińska to miejsce, w którym panują specyficzne warunki – temperatura od 70°C do nawet 120°C, dlatego zaleca się oddychanie przez usta – oddychanie przez nos mogłoby nadmiernie wysuszyć śluzówkę.

Po odbyciu maksymalnie kilkunastominutowej wizyty (zazwyczaj 8-12 minut) w saunie fińskiej nadchodzi pora na wychłodzenie organizmu.

Pierwszym jego etapem jest szybkie schłodzenie zimną wodą pod prysznicem lub zanurzenie w balii lub basenie.
Ostudzenie płuc poprzez delikatne wdychanie i szybkie wydmuchanie powietrza na świeżym powietrzu.
W kolejnym etapie zaleca się kąpiel stóp w gorącej wodzie i odpoczynek na leżąco .

Istnieje oczywiście możliwość powrotu do sauny na jeszcze jedną parową sesję. Jednak z zasady proponuje się ją osobom, które mają nieco większe doświadczenie w korzystaniu z sauny parowej. Dla początkujących osób może się to okazać zbyt męczące.Wszystko zależy od samopoczucia. Ważne jest, abyście słuchali swojego organizmu i nigdy nie przesadzali.

Więcej niż dwa etapy korzystania z sauny są właściwie bezwartościowe a powodujące zbyt duże obciążenie dla organizmu, dlatego zaleca się jedynie dwa etapy korzystania z sauny.

Pobierz rysunkowe instrukcje.

źródło i zdjęcie: SAUNAL

Firma powiązana:

Saunal

Telefon 29 717 61 16, 606 58 92 90
www.saunal.pl
saunal@saunal.pl

Saunal