Porady

Jak uzdatnić wodę dostarczaną z wodociągu?

16.07.2014

Marcin Chmielewski Kierownik Produktu Dział Uzdatniania Wody BWT Polska Sp. z o.o. radzi: Woda wykorzystywana jest przez nas nie tylko jako środek spożywczy, ale także korzystamy z niej na co dzień podczas kąpieli, prania, mycia. Jest ona także bardzo istotnym elementem w instalacjach grzewczych czy chłodniczych.

Przepisy dotyczące jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi jasno określają, iż ogólna twardość wody może wahać się w zakresie 60–500 mg CaCO3/l. W praktyce jednak mieści się ona w zakresie 250–400 mg CaCO3/l. Tak wysoka twardość ogólna powoduje powstawanie uciążliwych osadów kamienia, który zakłóca prawidłowe działanie urządzeń grzewczych, urządzeń gospodarstwa domowego oraz armatury.

Rozwiązaniem powyższego problemu jest zmiękczacz firmy BWT (np. popularny BWT Aquadial softlife). Dzięki zastosowaniu najwyższej jakości żywic jonowymiennych możemy uzyskać pożądaną twardość wody na poziomie 5–6 dh. Należy jednak wiedzieć, iż zmiękczacze wymagają okresowej regeneracji za pomocą solanki.

Oznacza to, że podczas budowy domu powinniśmy przewidzieć możliwość odprowadzenia popłuczyn do kanalizacji. Z praktyki wynika jednak, że zbyt wysoka twardość wody zaczyna nam doskwierać dopiero po ukończeniu inwestycji.

Firma BWT znalazła rozwiązanie tego problemu! Są nim urządzenia AQA nano oraz AQA total Energy, stanowiące ekologiczną alternatywę dla zmiękczaczy. Ich zastosowanie pozwala na oszczędność wody i soli, gdyż nie wymagają okresowej regeneracji solanką. Nie wymagają odprowadzania popłuczyn.

Ponadto gwarantują nam pełnowartościową wodę pitną w domu oraz ochronę instalacji przed osadami ka mienia. Dzięki bardzo łatwej obsłudze, wysokiej skuteczności i bezawaryjności
urządzenia firmy BWT zyskały ogromne za ufanie wśród użytkowników w całej Europie.

źródło i zdjęcie: BWT Polska

Firma powiązana:

BWT Polska Sp. z o.o.

Telefon 22 533 57 00
www.bwt.pl
bwt@bwt.pl

BWT Polska Sp. z o.o.