Porady

Przepis na długie życie grzejników Jaga

15.07.2014

W dobie masowej konsumpcji, gdy żywotność urządzeń ulega wyraźnemu skróceniu, Jaga chce, aby jej grzejniki były jak najtrwalsze. To celowe, proekologiczne działanie belgijskiego producenta. A przy tym firma stara się, aby klient nie znudził się jej grzejnikami.

Żywotność współczesnych produktów - sprzętu elektronicznego, artykułów AGD, czy nawet samochodów, w ostatnich latach znacząco się skróciła. Ma to związek nie tylko z niższą jakością stosowanych przez producentów materiałów i podzespołów, ale także z potrzebami konsumentów oraz szybko zmieniającą się modą.

Firma Jaga wychodzi z założenia, że grzejniki należą do tej grupy urządzeń, w których decydujące znaczenie ma jakość. Belgijski producent wdraża ideę stosując nowoczesne, energooszczędne technologie oraz wysokiej jakości materiały gwarantujące trwałość produktów.

Dzięki temu grzejniki Jaga mają szansę służyć swoim właścicielom bardzo długo, nawet 30 lat - taką gwarancję firma daje na wymienniki ciepła Low H2O, serce grzejników ściennych i konwektorowych Jaga.

Jednak przez 30 lat grzejnik, nawet najładniejszy, może się znudzić, może też  przestać pasować do wystroju wnętrza, które w miarę upływu czasu zostanie zmienione. Jaga znalazła dwa rozwiązania  tego problemu. Po pierwsze grzejniki dekoracyjne tworzy z dużą dozą oryginalności.

W wielu przypadkach projekty te oscylują na pograniczu sztuki użytkowej, a zrealizowane grzejniki, jak np. Heatwave, Moon czy Crossroads mają wymiar artystyczny. Element sztuki przedłuża życie produktów, bo z oryginalnym grzejnikiem trudniej rozstać się niż ze zwyczajnym.

Grzejnik Crossroads w kształcie labiryntu - firmy JagaW przypadku grzejników ściennych pomysłem Jagi na przedłużenie atrakcyjności może być np. zmiana obudowy na inną. Jest to możliwe, ponieważ grzejniki ścienne tego producenta mają jednolitą konstrukcję.

Tak więc jeśli posiadamy np. grzejnik Strada, to jego białą metalową obudowę bez problemu można zmienić na oryginalną drewnianą obudowę grzejnika Knockonwood. W ten sposób, za niespełna połowę ceny całego grzejnika, można mieć urządzenie, które wygląda modnie bądź pasuje do nowego wystroju wnętrza.

Sposobem na przedłużenie żywotności grzejników Jaga jest również dynamiczne doładowanie o nazwie Dynamic Boost Effect. W przypadku, gdy zdecydujemy się przenieść grzejnik do większego pomieszczenia system DBE może poprawić jego wydajność nawet dwukrotnie.

Życie każdego, nawet najtrwalszego urządzenia, kiedyś się jednak kończy. Jaga dokłada starań, aby ten moment był jak najbardziej humanitarny nie tylko dla grzejników, ale też dla środowiska.

Od początku swej działalności belgijski producent stosuje materiały, które mogą zostać powtórnie wykorzystane - na przykład wymienniki ciepła Low H2O wykonywane są z miedzi i aluminium,  surowcem wtórnym jest też stal, z której produkowane są obudowy grzejników takich jak Strada, Tempo czy Mini.

źródło i zdjęcia: Jaga Polska

Firma powiązana:

Jaga Polska

Telefon 22 672 88 82
www.jaga.com.pl
info@jaga.com.pl

Jaga Polska