Porady

Jakie znaczenie dla komfortu przebywania w domu ma właściwie wykonana izolacja posadzki? Dlaczego?

11.07.2014

Marek Ciechowski Sales & Marketing Manager RECTICEL IZOLACJE radzi: Posadzka jako element stanowiący podstawę budynku powstaje w pierwszej fazie budowy i wykończenia domu. Jako przegroda, z którą użytkownicy domu pozostają w stałym kontakcie, odpowiada ona za komfort jego użytkowania. Wszelkie zmiany w strukturze posadzki po rozpoczęciu użytkowania budynku są bardzo kosztowne i kłopotliwe, dlatego zastosowanie właściwej termoizolacji i technologii wykonania powinno gwarantować ich skuteczność na kolejnych kilkadziesiąt lat.

Najnowsze trendy oraz ewolucja wymogów termoizolacyjnych która trwać będzie aż do 2021 roku powodują potrzebę stosowania coraz bardziej skutecznych materiałów. Nadmienię tylko, że od początku 2014 roku obowiązujący minimalny współczynnik U dla podłogi na gruncie to U= 0,30 W/(m2K).

Efekt ten osiągnąć można już dzięki zastosowaniu 80 mm odpowiedniego rodzaju płyty z pianki PIR o współczynniku lambda 0,023 W/(mK). Płyta PIR jako najcieńsza termoizolacja posadzki gwarantuje w niniejszych okolicznościach nie tylko podwyższoną twardość, doskonały efekt cieplny, okładzinę odporną na oddziaływanie substancji alkalicznych zawartych w betonie, okładzinę opatrzoną w rysunek siatki ułatwiającej rozkład instalacji ogrzewania podłogowego, lecz przede wszystkim najmniejszą grubość dającą nie tylko architektom i wykonawcom, lecz przede wszystkim inwestorom możliwość stosowania jej w sytuacji braku miejsca.

źródło i zdjęcia: RECTICEL IZOLACJE

Firma powiązana:

Recticel Izolacje

Telefon 61 815 10 08, 503 151 775
www.recticelizolacje.pl
sekretariat.pl@recticel.com

Recticel Izolacje