Porady

Jakie są zalety zastosowania płytowego fundamentu grzewczego w domach jednorodzinnych?

10.07.2014

Mats Matson Prezes Zarządu LEGALETT POLSKA radzi: Dobrze zaprojektowany i wykonany fundament grzewczy zapewnia nie tylko pewną podstawę naszego domu, ale również gwarantuje stabilną temperaturę, komfort cieplny i niższe koszty eksploatacji systemu grzewczego.
Fundament grzewczy to unikalne połączenie dwóch funkcji: fundamentu i ogrzewania dla całego domu. Od paru lat buduje się w Polsce coraz więcej budynków wykonywanych na płytach fundamentowych.

Wynika to z coraz lepszej świadomości inwestorów o korzyściach wynikających z realizacji takich konstrukcji, przede wszystkim jako istotnego składnika budynków energooszczędnych, co w połączeniu z uniwersalnością zastosowania prawie w każdych warunkach gruntowych, szybkością wykonania (5 do 7 dni) w stosunku do tradycyjnych rozwiązań murowanych, oraz stabilnością pracy całej konstrukcji ma zasadnicze znaczenie dla bezpieczeństwa i energooszczędności budynku.

Decydując się na realizację domu na grzewczej płycie fundamentowej należy zdać sobie sprawę jak ważnym elementem budynku jest fundament – to od niego w dużym stopniu zależy czy nasz dom będzie ciepły, suchy, a także bezpieczny. Zastosowanie powietrza jako nośnika energii cieplnej do minimum ogranicza niebezpieczeństwo przecieków wody czy zamarznięcia
instalacji wodnej.

Unikalna budowa płyty grzewczej poprzez własność akumulowania ciepła uniemożliwia przenikanie wilgoci do betonu i stabilizuje temperaturę budynku. W pomieszczeniach zapewnia prawidłowy rozkład temperatury, gwarantując komfort cieplny użytkownikom oraz niższe koszty eksploatacji. Już standardowa izolacja fundamentu grzewczego minimalizuje lub wręcz wyklucza straty ciepła przez podłogę i pozwala otrzymać budynek energooszczędny.

źródło i zdjęcie: LEGALETT

Firma powiązana:

Legalett

Telefon 58 554 21 88
www.legalett.com.pl
info@legalett.com.pl

Legalett