Porady

Spoinowanie kostki brukowej zaprawą jednoskładnikową

30.06.2014

Wybór sposobu spoinowania zależy od obciążeń oddziałujących na górne warstwy okładziny. W przypadku takich miejsc jak tarasy, ścieżki ogrodowe najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest użycie jednoskładnikowej zaprawy do spoinowania kostki brukowej. Zaletą tego produktu jest odporność na czynniki atmosferyczne oraz fakt, iż produkt jest natychmiast gotowy do użycia.

Spoinowanie powierzchni o niewielkim obciążeniu

Spoinowanie może być wykonane na mokro lub sucho. Dzięki namoczeniu powierzchni zaprawa wniknie w najmniejsze szczeliny. W przypadku kostki brukowej należy zwilżyć uprzednio powierzchnię wodą w celu ograniczenia absorpcji spoiwa, co zapobiegnie tworzeniu się warstwy tzw. filmu.

Wskazówka:

Otwarte opakowanie BOTAMENT Garden PF 1K nie musi być w całości wykorzystane, produkt nadaje się do ponownego użycia. Wystarczy otwartą zaprawę zalać czystą wodą do 2-3 cm i szczelnie zamknąć.

Namoczenie kostki brukowej wodą Aplikacja zaprawy do spoinowaniaRozprowadzenie produktu BOTAMENT Garden PF 1KZraszanie wodą zaprawy do spoinowaniaWyczyszczenie oraz usunięcie nadmiaru zaprawy źródło i zdjęcia: Botament

Firma powiązana:

Botament Systembaustoffe

Telefon 61 286 45 20, -33
botament.com/pl.html
info@botament.pl

Botament Systembaustoffe