Porady

Świeże powietrze na zdrowy sen

25.06.2014

Aby się zregenerować, potrzebujemy ciszy i snu. O jego jakości decyduje jednak nie tylko przestrzeń, w której śpimy. Niezwykle ważne jest zapewnienie w sypialni świeżego powietrza.

E-Tec-Drive_Roto_sypialniaJeśli wierzyć statystykom, w sypialni spędzamy przynajmniej jedną trzecią swojego życia. W skali roku to aż 4 miesiące. Dlatego tak niebagatelne znaczenie ma to, abyśmy czuli się w niej komfortowo niezależnie od metrażu.

W sypialni istotną sprawą jest zapewnienie odpowiedniej ilości tlenu, zwłaszcza przed snem. Nie może być w niej ani za ciepło, ani też zbyt zimno, należy też zadbać o to, aby nie było dużych różnic temperatur. Optymalna temperatura powinna wynosić około 18 °C. Najłatwiej ją zapewnić regularnie wietrząc wnętrze.

Funkcjonalność w wersji podstawowej

SoftClose_amortyzator_RotoNajlepszym sposobem na zapewnienie w sypialni odpowiedniej ilości świeżego powietrza jest wyposażenie okien w różnorodne funkcje, które zapewnią dostosowanie intensywności wietrzenia do naszych potrzeb.

Wielostopniowy uchył umożliwia ustawienie i zablokowanie skrzydła w jednej z kilku pozycji - po to, by dostosować wietrzenie do warunków pogodowych i własnych upodobań. Z pewnością docenią to wszyscy, którzy lubią spać przy otwartym oknie. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest zintegrowany stabilizator uchyłu, który zapobiega przypadkowemu zatrzaśnięciu się okna wskutek przeciągu lub silniejszego podmuchu wiatru.

W sypialni warto też zamontować dodatkowo amortyzatory okienne Roto SoftClose. Elementy te zapobiegają głośnemu trzaskaniu skrzydeł przy zamykaniu z pozycji uchylnej w oknach z PCV. Wystarczy jedynie odpowiednio dobrać liczbę potrzebnych elementów do rozmiaru okna i po prostu je przykręcić. Z tym zadaniem upora się każdy domowy majsterkowicz.

W chłodniejsze dni świeże powietrze w sypialni zapewni mikowentylacja Roto NT - bez konieczności otwierania i zamykania okna. Niezależnie od pory dnia i nocy do stałej wymiany powietrza wystarczy jedynie niewielka szczelina wentylacyjna w pozycji uchylnej.

Większy komfort wietrzenia da nam wielostopniowa mikrowentylacja lub mechanizm Roto TurnPlus. Wówczas będziemy mogli wybrać jedną z trzech możliwości ustawienia niewielkiego kąta otwarcia lub uchylenia skrzydła.

Komfort ponad standard

Od kaprysów pogody całkowicie uniezależni nas system zdalnego sterowania Roto E-Tec Drive, który automatycznie uchyla i zamyka okno, współpracując z czujnikami temperatury i wilgotności.
Mamy możliwość zaprogramowania uchylenia okna o konkretnej godzinie i zamknięcia go, gdy temperatura w pomieszczeniu obniży się do określonej wartości albo wzrośnie poziom wilgoci.

To rozwiązanie doskonale sprawdzi się, gdy zaśniemy przy otwartym oknie, a temperatura na zewnątrz znacznie spadnie lub zacznie padać deszcz. By zamknąć okno, nie musimy wychodzić z łóżka.

Mikrowentylacja_wielostopniowa_Roto

źródło i zdjęcia: Roto

Firma powiązana:

Roto Frank Okucia Budowlane

Telefon 81 855 05 22-25, 801 011 470 (Infolinia)
www.roto.pl
info.pl@roto-frank.com

Roto Frank Okucia Budowlane