Porady

Na czym polega zintegrowany system inteligentnego domu?

18.06.2014

Agnieszka Kubacka FIBAR GROUP radzi: Sterowanie oświetleniem, roletami, czy podlewaniem jest
zwykłą automatyką, dopiero ich integracja i współdziałanie z podsystemami jak: ogrzewaniem, klimatyzacją, rekuperacją, multimediami, alarmem, wideo-furtką, itd. można nazwać  zintegrowanym systemem inteligentnego domu.

To ważne by dom działał jak jeden organizm i potrafił dopasować się do stylu życia mieszkańców. System FIBARO zapali światła w ogrodzie dopiero po zachodzie słońca i zamknie rolety, gdy będzie padał deszcz.

Nie pozwoli na straty ciepła, więc wyłączy ogrzewanie, gdy otworzymy okno, a także odpowiednio wcześnie uruchomi klimatyzację, gdy w upalny dzień będziemy wracać do domu. Może być
także opiekunką do dzieci, która dopilnuje, by nie grały za długo na komputerze lub konsoli. Podstawowymi zaletami dobrze zintegrowanego domu są bezpieczeństwo i oszczędności.

System będzie chronił domowników przed pożarem, zalaniem i włamaniem, a także wygeneruje realne oszczędności - nawet 30% energii elektrycznej i 23% energii cieplnej. Bardzo ważne jest
także sterowanie domem. W przypadku systemu FIBARO odbywa się poprzez łatwe w obsłudze aplikacje na telefony i tablety zdalnie z dowolnego miejsca na ziemi.

źródło i zdjęcie: FIBAR

Firma powiązana:

Fibar Group

www.fibaro.com

Fibar Group