Porady

System Climowool 032 - przełomowy krok w izolacji dachów skośnych

18.06.2014

Elżbieta Łapkin Customer Service Department Specialist climowool sp. z o.o. radzi: Zbyt wysokie rachunki w sezonie grzewczym i brak komfortu cieplnego zarówno podczas upałów, jak i mrozów, to wynik niewłaściwej izolacji budynku. Dotyczy to szczególnie poddaszy, przez które może uciekać nawet do 40% ciepła.

Z myślą o izolacji dachów skośnych stworzony został system izolacji climowool 032. Składa się on z izolacji międzykrokwiowej (mata climowool KF3 032) i izolacji podkrokwiowej (mata climowool
DF3032). Mata KF3 032 to obecnie najcieplejsza wełna na polskim rynku. Wyróżnia się najlepszym w kraju współczynnikiem przewodzenia ciepła λD = 0,032 W/mK. Dodatkowo, dzięki innowacyjnej technologii (specjalnie zaburzonemu układowi włókien), montaż mat nie wymaga stosowania dodatkowych mocowań. Mata climowool DF3 032 przeznaczona jest do wykonywania drugiej warstwy izolacji w poprzek krokwi.

Izolacja podkrokwiowa eliminuje mostki termiczne wzdłuż krokwi oraz poprawia odporność ogniową drewnianej więźby dachowej. Najwyższe parametry izolacyjności termicznej systemu
climowool 032 umożliwiają skuteczniejszą ochronę cieplną budynku przy zastosowaniu tej samej grubości materiału izolacyjnego co produkt standardowy. System climowool 032 gwarantuje najwyższy standard ochrony cieplnej budynku. Ze względu na swoje unikalne cechy jest on szczególnie zalecany do dachów skośnych.

źródło i zdjęcie: climowool

Firma powiązana:

climowool sp. z o.o.

Telefon 68 323 99 42-44
www.climowool.pl
biuro@climowool.pl, dok@climowool.pl

climowool sp. z o.o.