Porady

Jaką bramę warto wybrać do garażu znajdującego się w bryle budynku? Jakie powinna mieć parametry?

16.06.2014

Do garażu znajdującego się w bryle budynku najlepiej wybrać bramę segmentową o grubości paneli 42 mm, co zapewnia jej dużą stabilność i dobre parametry akustyczne.

Współczynnik izolacji cieplnej płyty bramy wynosi U=1 W/(m²K), natomiast zamontowanej bramy u=1,8 W/(m²K). Jej izolacyjność możemy zwiększyć o ok. 15% montując między ościeżnicą a ścianą zestaw przekładek termicznych. Brama segmentowa tego rodzaju jest wyposażona w trwałe i elastyczne uszczelki, odporne na działanie warunków atmosferycznych, które są umieszczone na całym jej obwodzie oraz między segmentami.

Brama ta nie potrzebuje dużo przestrzeni podczas otwarcia, co jest szczególnie ważne gdy mamy krótki podjazd lub garaż znajduje się przy ulicy. Wewnątrz garażu też oszczędzamy dużo miejsca, ponieważ brama podnosi się pionowo i pozostaje pod stropem. Ważne też jest by zaplanować odpowiedni wymiary bramy. Dla garażu jednostanowiskowego zalecamy szerokość min. 2,5 m, a dla dwustanowiskowego min. 5 m.

Jeśli myślimy o użytkowaniu garażu dla auta typu SUV i w dodatku z bagażnikiem dachowym, należy zaplanować wysokość min. 2,25 m. Gdy garaż znajduje się w bryle budynku, warto zatroszczyć się również o odpowiednie zabezpieczenia antywłamaniowe. Proponujemy tutaj bramę segmentową, która posiada szynę napędu dodatkowo wyposażoną w automatyczne ryglowanie, skutecznie zapobiegające przed podważeniem.

źródło i zdjęcie: Leszek Brandebura, Doradca techniczno-handlowy NEXBAU

Firma powiązana:

NEXBAU

Telefon 68 347 02 00
www.nexbau.com
info@nexbau.com

NEXBAU