Porady

Termorenowacja ścian i sufitów od wewnątrz płytami Eurothane G

27.05.2014

Ocieplanie budynków od strony wewnętrznej zawsze  budziło kontrowersje. W określonych sytuacjach jest  to jednak jedyne możliwe i rozsądne rozwiązanie. Nowoczesne materiały izolacyjne ułatwiają przeprowadzenie modernizacji termicznej w taki  właśnie sposób.

Termorenowacja ścian i sufitów od wewnątrz płytami Eurothane GOcieplenie od środka jest ryzykowne w sytuacji, gdy w budynku panuje wysoka wilgotność, a wentylacja nie działa sprawnie. Zachodzi wówczas ryzyko, że ściana pod izolację będzie tak zimna, że wilgoć zacznie się wykraplać właśnie w tym miejscu.

Zapewnienie właściwej wentylacji niweluje ten problem. W nowoczesnym budownictwie, w którym zasady energooszczędności skłaniają do stosowania wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, problem ocieplenia od środka w ogóle nie istnieje. Zamiast pytania "czy ocieplać od środka" pojawia się inne - "czym ocieplać", by zyskać maksymalny efekt. Materiałem godnym polecenia jest Eurothane G.

Eurothane G to twarde płyty poliuretanowe PIR jednostronnie pokryte płytą kartonowo-gipsową. Między warstwą poliuretanu i gipsu znajduje się warstwa paroizolacji. Dzięki temu unikamy żmudnego wykonywania trzech osobnych warstw - ocieplenia, paroizolacji i poszycia z płyt gipsowych. Znika też ryzyko popełnienia błędu podczas prac oraz znacznie zmniejsza się zużycie materiału.

Płyty Eurothane G maja wymiary 2600 x 1200 mm i dostępne są w grubościach od 20 - 120mm + GK. Ich współczynnik przewodzenia ciepła Lambda jest doskonały i wynosi zaledwie 0,023 W/mK - dla wełny mineralnej i styropianu uważanych za bardzo dobre izolacje termiczne współczynnik ten wynosi około 0,04).

Pozwala to zastosować znacznie mniejszą grubość izolacji dla uzyskania tego samego stopnia izolacyjności. Warto zaznaczyć w tym miejscu, że dla budynków zabytkowych, w których jakiekolwiek prace zmieniające wygląd elewacji są zabronione, zastosowanie systemu takiego jak Eurothane G jest jedynym sposobem na poprawienie ich charakterystyki termoizolacyjnej.

Montaż płyt Eurothane G

Wybór sposobu montażu uzależniony jest w dużej mierze od rodzaju podłoża, jak również wymogów budowlanych. Płyty Eurothane G zastosowane mogą zostać jako wykończeniowo-termoizolacyjna warstwa ścian, sufitów, ścianek działowych lub izolacja zimnych klatek schodowych.

Eurothane G:

  • twarde płyty poliuretanowe PIR jednostronnie wykończone płytą G-K, stosowane od wewnątrz jako termoizolacja   ścian, sufitów, poddaszy lub ścianek działowych
  • zawiera poraoizolację
  • montowane na podkonstrukcji lub klejone bezpośrednio do ściany klejem gipsowym
  • stosowanie Eurothane G pozwala uniknąć żmudnego i kosztownego montażu poszczególnych warstw
  • jest często jedynym rozwiązaniem termoizolacji od  wewnątrz tam, gdzie nie ma możliwości zmiany wyglądu elewacji
  • materiał sklasyfikowany jako NRO ( Euroclass B s1 d0 )
  • wymiary paneli: 1200 x 2600 mm
  • grubość PIR:  20 - 120 mm (+ 9,5 mm GK)

źródło: Recticel

Firma powiązana:

Recticel Izolacje

Telefon 61 815 10 08, 503 151 775
www.recticelizolacje.pl
sekretariat.pl@recticel.com

Recticel Izolacje