Porady

Zrób to sam: półki z wiader

26.05.2014

Brakuje Ci miejsca do przechowywania drobnych rzeczy, a nie chcesz wstawiać do pomieszczenia kolejnej komody lub regału? Zrób półki z metalowych wiader. Są nie tylko praktyczne, ale przede wszystkim dodadzą wnętrzu wyjątkowego charakteru. Zobacz, jakie to łatwe!

Do stworzenia półek z wiader potrzebujesz:

  • 5 metalowych wiader o różnych średnicach
  • 5 pojemników farby akrylowej w wybranych kolorach
  • systemu natryskowego do malowania (np. Bosch PFS 3000-2)
  • akumulatorowej, 2-biegowej wiertarko-wkrętarki (np. Bosch PSB 10,8 LI-2)
  • akumulatorowego młota udarowo-obrotowego (np. Bosch Uneo)
  • wiertła do betonu o średnicy 6 mm
  • wiertła do metalu o średnicy 4 mm
  • 20 wkrętów o wymiarach 4x60 mm i pasujących (6 mm) kołków rozporowych
  • taśmy malarskiej i mierniczej
  • ołówka, ekierki

Krok 1.

Zrób to sam: półki z wiaderPrzyklej taśmę malarską na kształt krzyża na spodzie każdego z wiaderek. Użyj ekierki, aby odcinki taśmy przecinały się pod kątem prostym w środkowym punkcie spodu. Następnie zaznacz ołówkiem na każdym wiaderku po 4 punkty, w których będziesz wiercić otwory. Miejsca te wyznacz po środku każdego z czterech ramion krzyża (jak na zdjęciu).

Krok 2.

Zrób to sam: półki z wiaderTeraz, używając wiertarko-wkrętarki i wiertła do metalu, wywierć otwory w wiaderkach, w zaznaczonych ołówkiem punktach. Dzięki kompaktowej i lekkiej konstrukcji oraz wydajności 2-biegowej, akumulatorowej wiertarko-wkrętarki Bosch PSB 10,8 LI-2 zrobisz to z łatwością.

Krok 3.

Zrób to sam: półki z wiaderCzas na malowanie wiaderek. Najpierw przykryj starymi gazetami przestrzeń, gdzie będziesz pracować. Następnie pokryj wiaderka dwiema warstwami farby akrylowej. Równomiernie nałożysz ją systemem do natryskowego malowania (np. Bosch PFS 3000-2). Możesz pomalować każde wiaderko farbą w innej barwie lub wszystkie jednym kolorem, pasującym do Twojego wnętrza. W minimalistycznym pomieszczeniu świetnie będą wyglądały czarne lub białe półki z wiader.

Krok 4.

Zrób to sam: półki z wiaderGdy wiaderka już wyschną, przyłóż je do ściany w miejscu, w którym zamierzasz je powiesić. Następnie zaznacz ołówkiem na ścianie miejsca do wiercenia otworów. Używając akumulatorowego młota obrotowo-udarowego (np. Bosch Uneo) i wiertła do betonu wywierć otwory i włóż w nie korki rozporowe.

Krok 5.

Zrób to sam: półki z wiaderTym samym narzędziem przykręć każde wiaderko do ściany, tworząc w ten sposób swoje niezwykłe półki. Możesz je rozmieścić w różnych pomieszczeniach – w przedpokoju przechowasz w nich wszystkie szaliki i czapki, w salonie prasę, a w pokoju dziecięcym ulubione zabawki dziecka.

źródło: BSH