Porady

Klimakonwektor Verano - gwarancja optymalnej temperatury przez cały rok!

21.05.2014

W celu zapewnienia optymalnej temperatury przez cały rok powszechnie stosowane są grzejniki i klimatyzatory. Jednak montaż dwóch oddzielnych urządzeń jest nieekonomiczny i często również nieestetyczny. Obecnie nowopowstałe budynki charakteryzują się wysokim standardem wykonania oraz energooszczędnością. W te standardy doskonale wpisuje się klimakonwektor kanałowy typ CVK firmy Verano.

 Klimakonwektor powinien być zamontowany wzdłuż przegród przeszklonychKlimakonwektor Verano jest połączeniem klimatyzatora i grzejnika w jednym urządzeniu. Stworzony został z myślą o pomieszczeniach, w których dominują duże przeszklone przegrody. Zamontowany wzdłuż nich skutecznie wyeliminuje straty ciepła i w krótkim czasie ogrzeje bądź ochłodzi wnętrze.

Duża wydajność grzewcza i chłodnicza jaką charakteryzuje się klimakonwektor osiągnięta została dzięki zastosowaniu ekonomicznego i cichego silnika typu EC. Opracowana innowacyjna technologia zastosowana w urządzeniu sprawia, że jest ono ekonomiczne i zarazem przyjazne środowisku.  Jest także gwarancją długoletniej trwałości i niezawodności urządzenia. Dzięki temu, że montowany jest w podłodze nie zaburza charakteru wnętrza, a cicha praca wentylatorów nie zakłóca komfortu użytkownikom.

Klimakonwektor powinien być zamontowany wzdłuż przegród przeszklonych. Przy doborze rozmiarów urządzenia należy pamiętać że jego długość musi być równa lub nieco większa od długości przeszklonej przegrody. Dodatkowo przy montażu ważne jest zachowanie odpowiedniej odległości od przegrody zewnętrznej, która powinna wynosić ok. 20 - 30 cm. Dzięki temu osiągnięta zostanie jak największa wydajność klimakonwektora.

Obecnie klimakonwektor jest innowacyjnym urządzeniem stosowanym w luksusowych apartamentach i inwestycjach najwyższej klasy. Jednak w przyszłości urządzenie tego typu prawdopodobnie będzie standardem w każdym domowym zaciszu.

źródło i zdjęcia: VERANO

Firma powiązana:

Verano

Telefon 81 44 08 330, tel. kom. 515 166 103
www.v-k.pl
info@v-k.pl

Verano