Porady

Nexterio.pl pomaga w wyborze - wanna czy prysznic?

21.05.2014

Wanna czy prysznic - oto jest pytanie! Przed tym pozornie trudnym do rozwiązania dylematem stają wszyscy, którzy urządzają łazienkę w swoim nowym wymarzonym mieszkaniu albo planując remont, zastanawiają się nad wprowadzeniem ewentualnej zamiany prysznica na wannę lub odwrotnie.

Wanna czy prysznic? Dlaczego ten dylemat jest jedynie pozorny? Ponieważ pod dokładnym rozważeniu wad i zalet obu rozwiązań, będziecie w stanie błyskawicznie rozstrzygnąć, które z nich tak naprawdę odpowiada Waszym potrzebom i oczekiwaniom.

Argumenty na rzecz wannyWanna czy prysznic? - nextero.pl radzi

Wanna to idealne rozwiązanie dla osób, które uwielbiają długie, odprężające kąpiele w aromatycznej pianie. Szczególnie przydatna jest w domu z małymi dziećmi - bo łatwiej do niej wstawić dziecięca wanienkę. Wiele osób jako argument przemawiający na rzecz wanny podaje też kwestie higieniczne: łatwiej otrzymać ją w czystości niż kabinę prysznicową. Ma jednak wady: wymaga dużo miejsca, więc nie wszyscy mogą sobie na nią pozwolić, a poza tym kąpiel w wannie łączy się ze znacznie większym zużyciem wody.

Co przemawia za prysznicem?

Kabina prysznicowa ma te przewagę nad wanną, że zajmuje mało miejsca, więc sprawdzi się nawet w niewielkich łazienkach. Natrysk zajmuje mniej czasu niż kąpiel, co docenia przede wszystkim liczne rodziny, w których pod drzwiami łazienki mogą ustawiać się kolejki. Kabina jest też bardziej funkcjonalna w przypadku osób starszych, które mogą mieć trudność z poruszaniem się. Jest to również rozwiązanie bardziej ekonomiczne. Biorąc prysznic zużyjesz znacznie mniej wody.

Jakie rodzaje wanien można sobie zafundować?

Najczęściej montowanym w łazienkach typem wanny jest klasyczna wanna prostokątna. Z reguły są to wanny wykonane z solidnej stali, a ich najpopularniejszy kolor to nieskazitelna biel, która wspaniale podkreśla wrażenie czystości. Podstawowym atutem wanien prostokątnych jest prosty, bardzo elegancki design i duży wybór dostępnych wymiarów. Jeżeli nie odpowiada Ci minimalistyczna forma i wolicie bardziej fantazyjne kształty, warto zdecydować się na wannę owalną. Wanna owalna to maksimum wygody i komfortu zamknięte w pięknej, stylowej formie. Czasami jednak z różnych względów (na przykład z powodu metrażu) takie rozwiązanie nie wchodzą w rachubę. Idealnym wyborem będzie w takim przypadku wanna narożna. Wanny narożne dostępne na rynku maja różne proporcje długości boków, więc bez problemu uda się znaleźć model idealnie dopasowany do wymiarów Twojej łazienki.

Nowoczesne kabiny prysznicowe - do wyboru, do koloru

Jeśli chodzi o wybór kabin prysznicowych, to bogactwo modeli może przyprawić o zawrót głowy. Możesz zafundować sobie prostą w kształcie kabinę prostokątną, ale równie komfortowa będzie kabina półokrągłą, która pasuje niemal do każdej łazienki. Do wyboru są kabiny dwuskrzydłowe i jednoskrzydłowe - tutaj wszystko już zależy od Twoich upodobań i przyzwyczajeń, a także planowanej stylistyki łazienki. Kabiny prysznicowe wykonane są na profilach o rozmaitych kolorach i z różnych materiałów. Najpopularniejsze są profile białe, które dobrze komponują się z każda łazienka, ale wiele osób wybiera stylowe, nieco chłodne w wyrazie profile chromowane lub anodowane, które zachwycają modną, nowoczesną estetyką. Możesz wybierać między szkłem transparentnym lub matowym. Wspaniałe wrażenia estetyczne zapewnia zwłaszcza szkło mrożone lub specjalnie satynowane. Prysznic w takiej kabinie to czysta przyjemność.

Kilka niezbędnych akcesoriów do wanny

Decydując się na wannę, musisz dokonać również wyboru niezbędnych akcesoriów, które zwiększa jej funkcjonalność, a Tobie i domownikom zapewnią maksimum wygody. Bardzo przydatne są uchwyty wannowe, które ułatwiają wstawanie po relaksującej kąpieli. Przydają się zwłaszcza osobom starszym lub takim, które mogłyby mieć problem z samodzielnym wyjściem z wanny. Komfort w kąpieli podwyższą też zagłówki. Do wanny można zakupić komplet estetycznych nóżek lub zdecydować się na obudowę o odpowiednim kształcie, która ułatwi utrzymanie pomieszczenia w czystości i podniesie walory estetyczne łazienki. Przydatny może okazać się stelaż, który usprawnia montaż wanny w łazience.

Jakie akcesoria trzeba zakupić decydując się na prysznic?

Kabina prysznicowa wymaga solidnego i bezpiecznego montażu. Niezbędny do tego jest specjalny zestaw montażowy, a wielu przypadkach również wsporniki. Przydają się także różnego typu uchwyty, dzięki którym zachowasz stabilność podczas natrysku, a możesz też zawiesić na nich ręcznik. Niekoniecznie musisz kupować od razu cała kabinę. W asortymencie znajdziesz również samodzielne drzwi do kabiny, profile oraz brodziki.

Łazienka z Twoich marzeń

Mając do swojej dyspozycji tak szeroki wybór różnorodnych rozwiązań, bez trudu spełnisz swoje marzenia o pięknej, stylowej łazience, która stanie się miejscem odpoczynku i relaksu, pełniąc funkcję pokoju kąpielowego. Oferta producentów uwzględnia wszelkie upodobania, gusta i wymagania, więc urządzając  łazienkę możesz kierować się po prostu własnymi potrzebami.

źródło i zdjecia: nexterio.pl

 

Firma powiązana:

Nexterio.pl

Telefon 41 312 39 39, 801 080 304
www.nexterio.pl
sklep@nexterio.pl

Nexterio.pl