Porady

Zmiękczanie wody czy alternatywne ekologiczne rozwiązania?

02.07.2014

Wymagania stawiane jakości wody zależą od jej przeznaczenia. Mogą także zostać narzucane przez producentów urządzeń, w których pełni ona istotną rolę np. kotły grzewcze.

Przepisy dotyczące jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi określają, iż ogólna twardość wody może wahać się w zakresie 60-500 mg CaCO3/l. W praktyce jednak mieści się ona w zakresie 250-400 mg CaCO3/l. Tak wysoka twardość ogólna powoduje powstawanie osadów kamienia, który zakłóca prawidłowe działanie urządzeń grzewczych, urządzeń gospodarstwa domowego oraz armatury.

Zmiękczacze firmy BWT składające się z najwyższej jakości komponentów gwarantują obniżenie niepożądanej twardości ogólnej oraz zapewniają długie i bezawaryjne działanie urządzeń. Należy jednak pamiętać, iż zmiękczacze wymagają okresowej regeneracji za pomocą solanki, co wymaga odprowadzenia popłuczyn do kanalizacji. Zazwyczaj jednak zdajemy sobie z tego sprawę po ukończeniu inwestycji.

Firma BWT znalazła rozwiązanie tego problemu. Jest nim urządzenie AQA nano oraz AQA total Energy, stanowiące ekologiczną alternatywę dla zmiękczaczy. Ich zastosowanie pozwala na oszczędność wody i soli, gdyż nie wymagają okresowej regeneracji solanką. Ponadto gwarantują pełnowartościową wodę pitną w domu oraz ochronę instalacji przed osadami kamienia.

Na zdjęciu: Marcin Chmielewski, Kierownik Produktu, Dział Uzdatniania Wody BWT Polska Sp. z o.o.

źródło i zdjęcie: BWT Polska

Firma powiązana:

BWT Polska Sp. z o.o.

Telefon 22 533 57 00
www.bwt.pl
bwt@bwt.pl

BWT Polska Sp. z o.o.