Porady

Zrób to sam: kwietnik z drabiny

16.05.2014

Nie wiesz, co zrobić ze starą drabiną? Nie wyrzucaj jej! W bardzo łatwy sposób możesz zrobić z niej oryginalną dekorację, która ozdobi każdy balkon, taras lub ogród. Dzięki niej efektownie wyeksponujesz rośliny i doniczki. Dowiedz się, jak szybko i przede wszystkim własnoręcznie stworzyć wyjątkowy kwietnik.

Jak zrobić kwietnik krok po kroku Fot. BoschDo stworzenia kwietnika z drabiny potrzebujesz:
•    drewnianej drabiny
•    2 drewnianych desek o wymiarach około 80x35 cm (lub w innym, pasującym do Twojej drabiny rozmiarze)
•    1 wiadra białej farby akrylowej
•    wyrzynarki akumulatorowej (np. Bosch PST 18 LI)
•    akumulatorowej szlifierki uniwersalnej (np. Bosch PSM 18 LI)
•    2-biegowej wiertarko-wkrętarki (np. Bosch PSR 18 LI-2)
•    systemu natryskowego do malowania (np. Bosch PFS 3000-2)
•    taśmy mierniczej
•    wkrętów do drewna o wymiarach 4x60 mm
•    ołówka

Krok 1.

Na początku musisz dopasować długość desek, które utworzą półki kwietnika, do rozmiarów swojej drabiny. W tym celu połóż poziomo deskę na przeciwległych szczeblach, do których później ją przymocujesz. Deska powinna wystawać około 20 cm po obu stronach szczebli. Zaznacz odległości ołówkiem. To samo zrób z drugą deską.

Krok 2.

Przy pomocy wyrzynarki przytnij deski wszerz w zaznaczonych wcześniej miejscach. Najlepiej, jeśli użyjesz wyrzynarki akumulatorowej, która nie ma przeszkadzającego w pracy kabla. Pamiętaj o włożeniu okularów i rękawic ochronnych, które osłonią Twoje oczy i dłonie przed wiórami.

Krok 3.

Wygładź przycięte krawędzie. Najłatwiej zrobisz to używając akumulatorowej szlifierki wielofunkcyjnej (np. Bosch PSM 18 LI), która perfekcyjnie je wygładzi. Dzięki wbudowanemu modułowi ssącemu i pojemnikowi z mikrofiltrem na pył po wykonaniu całej pracy będzie wyjątkowo czysto.

Krok 4.

Teraz czas na przymocowanie desek do drabiny w taki sposób, by utworzyły półki kwietnika. Połóż je na szczeblach tak, by po obu stronach została taka sama przestrzeń na doniczki, a następnie skręć elementy konstrukcji przy pomocy wiertarko-wkrętarki i wkrętów do drewna.

Krok 5.

Gdy konstrukcja jest już gotowa, pomaluj ją przynajmniej dwoma warstwami farby akrylowej. Z zielenią i kolorowymi kwiatami świetnie będzie współgrała biel, ale możesz wybrać też inną barwę farby. W równomiernym i szybkim pokryciu nią kwietnika pomoże Ci system natryskowy. Po wyschnięciu farby ustaw na półkach doniczki z kwiatami.

Spodobał Ci się ten pomysł? Więcej inspiracji i kreatywnych projektów DIY znajdziesz na www.wkreceniwdom.com.pl.

źródło i zdjęcia: Bosch

Firma powiązana:

Robert Bosch Sp. z o.o.

Telefon 801 100 900
www.bosch-professional.com

Robert Bosch Sp. z o.o.