Porady

Realizacje elektrycznego ogrzewania podłogowego w różnych pomieszczeniach

05.05.2014

Elektryczne ogrzewanie podłogowe THERMOVAL® możemy zainstalować pod każdym rodzajem podłogi. Jeśli będą to płytki ceramiczne, to przełamiemy ich naturalne zimno osiągając efekt „ciepła dotyku”. Takie zastosowanie jest najlepsze w łazience lub pokoju kąpielowym.

system elektrycznego ogrzewania podłogowego THERMOVAL® w łaziencePodobny efekt uzyskamy instalując system ogrzewania THERMOVAL® pod ceramiczną podłogą kuchni. Różnica polega przede wszystkim na tym, że w łazience jesteśmy niemal zawsze boso i jest tam zapotrzebowanie na wyższą temperaturę niż w kuchni, gdzie źródłem dodatkowego ciepła jest piekarnik, płyta kuchenna czy zmywarka. W kuchni jest równie mało miejsca na grzejnik ścienny, co w łazience i, z tego również względu, ogrzewanie podłogowe jest tu optymalnym rozwiązaniem.

Jeśli w salonie jest podłoga ceramiczna, to i tu możemy z powodzeniem skorzystać ze wszystkich zalet ogrzewania podłogowego THERMOVAL®. Równie dobrym pomysłem jest instalacja ogrzewania podłogowego THERMOVAL® pod panelami. Taki system jest niewidoczny, nie szpeci pomieszczenia. Z technicznego punktu widzenia, możemy zainstalować maty lub przewody grzejne THERMOVAL® w wylewce betonowej pod panelami lub zastosować specjalną matę grzejną THERMOVAL® WT 2010AL , w której przewody grzejne, rozpięte na osnowie, przykryte są folią aluminiową dla idealnego transferu ciepła.

Firma THERMOVAL POLSKA dysponuje produktami z zakresu ogrzewania podłogowego oraz technologiami instalacji odpowiednimi do każdego rodzaju podłogi.

źrdło i zdjęcia: Thermoval Polska

Firma powiązana:

Thermoval Polska

Telefon 22 853 27 27, 22 853 70 66
www.thermoval.pl
handlowy@thermoval.pl

Thermoval Polska