Grupa Budujemy Dom:
Magazyn ONLINE
Miesięcznik Budujemy Dom ONLINE
Wykup dostęp od 1 zł

Prosty sposób na segregację śmieci - pojemniki SLIM BOX

Segregacja odpadów na pewno nie należy do najprzyjemniejszych czynności, ale jest konieczna. Jak sprawić, by była również łatwiejsza? Pomocne będą akcesoria meblowe np. nowy system pojemników do szuflad Slim Box marki REJS, z innowacyjnym elektrycznym systemem wspomagania ruchu Hailo.

Prosty sposób na segregację śmieci - pojemniki SLIM BOX
REJS Sp. z o.o. Ergonomiczne systemy umożliwiające optymalne wykorzystanie przestrzeni kuchennej
www.rejs.eu
REJS Sp. z o.o. Ergonomiczne systemy umożliwiające optymalne wykorzystanie przestrzeni kuchennej
Dane kontaktowe:
54 280 56 51
Mławska 61, 87-500 Rypin

PokażUkryj szczegółowe informacje o firmie

Na pytanie Co stanowi największą trudność w segregacji odpadów w domu? większość osób wcale nie odpowiada: poprawna selekcja śmieci czy oddzielanie elementów wykonanych z różnych materiałów. Największy problem sprawia znalezienie miejsca na wszystkie pojemniki do segregacji śmieci.

Problematyczne jest to zwłaszcza w niewielkich kuchniach, gdzie brakuje miejsca na ustawienie kilku koszy, ale nie tylko. Kłopot z organizacją nierzadko mają również właściciele kuchni całkiem sporych.

Problemy z segregacją wynikają z kilku względów. Niby wszyscy wiemy, że odpady dzieli się na te suche i mokre, na komunalne, plastik, metal, szkło, papier i elektrośmieci, ale w praktyce bywa, że zastanawiamy się do którego kosza powinien lądować np. paragon. Podobnie – choć mamy w domu kilka pojemników na odpady, to ich ciągle ustawianie i utrzymanie w ładzie bywa kłopotliwe. Często nie mieszczą się w jednej szafce, a jeśli nawet - mamy utrudniony dostęp do tych położonych w głębi. Lub też ustawiamy je np. przy drzwiach i wciąż narzekamy na nieporządek i nieestetyczny wygląd. - wyjaśnia Damian Rybak, doradca ds. produktu REJS.

Jak więc zorganizować w domowej kuchni miejsce na odpady? Rozwiązań jest całkiem sporo. Pomocne są zwłaszcza funkcjonalne akcesoria meblowe, które pozwolą schować wszystkie kosze w jednej szafce lub szufladzie, a jednocześnie, dostosować system do potrzeb użytkownika.

Wybierając systemy do segregacji odpadów REJS, to użytkownik wybiera liczbę i pojemność koszy. Na odpady, których generuje mniej np. szkło może wybrać mniejszy pojemnik, a na te, których pojawia się więcej – większy. Podobnie wybrać może system jezdny, który mu najbardziej odpowiada i wiele innych elementów. - wyjaśnia Damian Rybak.

Szuflady Slim Box na śmieci

Wśród oferowanych rozwiązań znaleźć można m.in. nowe szuflady Slim Box z pojemnikami na odpady. Występują w dwóch rozmiarach - o szerokości 60 i 80 mm i 4 wariantach – o zróżnicowanej pojemności koszy. Mają grafitowy kolor.

Stabilne prowadnice oferują ładowność do 25 kg, a cienkie boki szuflad - optymalne wykorzystanie miejsca w szafce. System uzupełnia pokrywa zabezpieczająca przed nieprzyjemnym zapachem, mogąca służyć jako dodatkowa półka.

Hailo Libero - jeszcze bardziej komfortowy ruch

Szuflady z pojemnikami Slim Box uzupełniają systemy elektrycznego wspomagania otwierania i zamykania. Do wyborusą Servo Drive Blum i Easys Hettich oraz nowy Hailo Libero 2.0.

Systemy te doskonale sprawdzą się zwłaszcza wtedy, gdy ma się zajęte ręce i nie można otworzyć frontu bez jego ubrudzenia - wystarczy delikatnie nacisnąć front kolanem czy stopą – w przypadku Servo Drive i Easys, lub - w przypadku Hailo - przesunąć stopą w okolicach czujnika ruchu zlokalizowanego w wieńcu dolnym.

System Hailo pozwala też otworzyć szuflady za pomocą pilota lub odpowiedniej aplikacji w telefonie (Hailo Smart-Phone „Hailo Connect” dla Androida i IOS).

Dzięki Hailo, po wykryciu ruchu przez czujnik, szuflada wysunie się bezszelestnie z regulowaną, odpowiednią siłą. Inteligentne sterowanie sprawia, że w przypadku napotkania przeszkody ruch zostanie wstrzymany. Hailo przeznaczony jest do standardowych szafek o szerokości od 300 mm do 1200 mm, w których szuflady mocowane są do dna korpusu. To urządzenie niskonapięciowe (wejście 5 V), wyposażone w gniazdo Micro-USB, które zasila się za pomocą standardowej ładowarki do telefonu komórkowego. Jego montaż jest bardzo prosty, można go również rozbudowywać o kolejne funkcje. - wyjaśnia Damian Rybak.

źródło i zdjęcia: REJS