Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Kotły gazowe i olejowe

Pulsacyjny kocioł gazowy Pulsator sposobem na Czyste Powietrze

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Zbliża się nowy rok, a co za tym idzie kolejne edycje programów mających na celu poprawę jakości powietrza w Polsce. Rządowy program Czyste Powietrze, wspierany również przez wrocławską inicjatywę Kawka+, przewiduje likwidację czterech milionów kopciuchów do 2029 roku.

Gazowy kocioł pulsacyjny PULSATOR i program Czyste Powietrze

Niezdecydowanych dotąd na wymianę kotła przekonać powinny atrakcyjne warunki finansowe ich zakupu oraz pomoc w formalnościach, którą oferuje coraz większa liczba instytucji. Jednym z urządzeń spełniających wszelkie wymogi programu jest gazowy kocioł pulsacyjny Pulsator francuskiej marki Auer. Kocioł z opatentowanym rozwiązaniem pulsacyjnego spalania gazu jest najbardziej ekologicznym rozwiązaniem w swojej klasie cenowej.

115 mikrowybuchów na sekundę drogą do oszczędności

Pulsator to wysokiej klasy gazowy kocioł kondensacyjny, który - z racji swojej konstrukcji - ma wiele zalet nieosiągalnych dla tradycyjnych kotłów gazowych wyposażonych w palnik. Działanie kotła oparte jest o pulsacyjne spalanie gazu - w komorze spalania zachodzi 115 mikrowybuchów na sekundę, dzięki czemu oszczędności w zużyciu gazu sięgają nawet 15% w stosunku do innych kotłów kondensacyjnych.

Co ważne dla każdego użytkownika - proces spalania zapewnia w efekcie niemal doskonałe przetworzenie energii. To jest główne źródło oszczędności dla użytkownika. Dodatkowo użytkownik zaoszczędzi na kosztach instalacji i systemie odprowadzenia spalin.

Kocioł pulsacyjny jest więc poważną alternatywą wśród gazowych kotłów kondensacyjnych. Urządzenie to znajduje zastosowanie w małych domach jednorodzinnych, budownictwie wielorodzinnym, obiektach użyteczności publicznej i obiektach przemysłowych.

Co jest źródłem oszczędności w technologii pulsacyjnego spalania gazu?

Kocioł pulsacyjny to w istocie silnik pulsacyjny ze spiralnym systemem wydechowym, zamknięty w wymienniku ciepła o dużej pojemności wodnej i zapewniający niemal doskonałe przeniesienie energii do instalacji grzewczej. To właśnie jest główny czynnik wpływający na obniżenie kosztów użytkowania kotła. Jego wyjątkowa konstrukcja znacznie redukuje koszty instalacji i systemu odprowadzenia spalin.

Dzięki pulsacyjnemu systemowi spalania gazu, kocioł nie ma ograniczeń wynikających z możliwości modulacyjnych palnika. Moc dostępna jest w zakresie już od 1kW. Nie ma również ryzyka przewymiarowania kotła w instalacji grzewczej. Pulsator nie wymaga regulacji i czyszczenia, co gwarantuje stałą sprawność mimo upływu czasu i utrzymuje zużycie gazu na niezmiennie niskim poziomie.

Kocioł Pulsator - proste w obsłudze i skuteczne źródło ciepła?

Co istotne, kocioł Pulsator standardowo wyposażony jest w sterowanie dla trzech niezależnych obiegów grzewczych. Bardzo prosta konstrukcja i doskonała jakość użytych materiałów (Inox 316l) zapewniają funkcjonowanie kotła przez dłuższy okres niż w przypadku kotłów z palnikiem. Kocioł pulsacyjny jako jedyny posiada aprobatę techniczną na zastosowanie przewodów wydechowych z PCV-U. Rozwiązanie to pozwala znacznie ograniczyć koszty instalacji.

Wyłącznym dystrybutorem kotłów pulsacyjnych na terenie Polski jest firma Ciepło-Tech Sp. J.

źródło i zdjęcia: Ciepło-Tech Sp. J.

Pozostałe porady
Jak zbudować karmnik dla ptaków?
Jak zbudować karmnik dla ptaków?
Ptaki upiększają przydomowe ogrody i umilają czas przyjemnym dla ucha świergotem. Zimą, jeżeli...
Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska listopad - grudzień 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny