Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Panele

Jakie panele wybrać do przedpokoju i na schody?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty

Wbieganie do kuchni z zakupami, goście wchodzący do salonu w butach, czy dzieciaki rozbryzgujące farby plakatowe - dom zdecydowanie nie jest miejscem idealnie czystym. I wcale nie musi być. Wystarczy dopasować wyposażenie do rytmu życia i rytuałów domowników. 

W pomieszczeniach, takich jak salon otwarty na ogród, kuchnia, korytarz, czy przedpokój, łatwo o zabrudzenia. Wydaje się, że płytki, posadzki i różnorodne wykładziny to najlepsze rozwiązanie ze względu na łatwość ich czyszczenia i wytrzymałość.

Ale w regularnie zadeptywanym korytarzu można też zastosować panele laminowane i cieszyć się ciepłą, przyjemną w dotyku podłogą.

Gdy dom rozpiera energia

Wiele osób jest przekonanych, że drewniane panele zniszczą się pod wpływem błota, piasku i innych zabrudzeń. Tymczasem nowoczesne panele laminowane są o wiele wytrzymalsze, niż się wydaje.

Panele mające najwyższe oznaczenie klasy ścieralności AC5 poleca się nawet do pomieszczeń w budynkach użyteczności publicznej. Wykazują bardzo wysoką odporność na uderzenia i nacisk, dobrze znoszą pielęgnację środkami czystości.

Nie ma fal? A jednak!

Jak dotąd największą przeszkodą w stosowaniu paneli w kuchni czy przedpokoju była wilgoć. Jednak na rynku są już dostępne wodoodporne panele, które nie pęcznieją nawet pod wpływem 24-godzinnego kontaktu z wodą.

Dobre panele wodoodporne powinny posiadać dwie istotne cechy. Pierwszą jest wysoka gęstość płyty HDF. Mocny rdzeń zapobiegnie nasiąkaniu i pęcznieniu podłogi. Drugą - szczelny zamek, najlepiej taki, który kontakt z wodą może mieć nawet do 24h. Takie łączenia jak np. w podłogach Symfonia AQUA ZERO, powinny zapewniać również prosty, samodzielny montaż - mówi Aleksander Czaplicki, Product Manager SWISS KRONO Polska.

Parametry podłóg wodoodpornych warto zweryfikować z badaniami ekspertów np. Amerykańskiej Agencji Producentów Paneli Laminowanych NALFA.

Przytulnie w przedpokoju

Podłoga z paneli wodoodpornych w korytarzu, przedpokoju i na schodach sprosta wymaganiom domowników i stworzy wrażenie przytulności i ciepła już od progu.

Specjalnie zaprojektowane dekory wiernie odwzorowują charakter drewna wraz ze wszystkimi jego niedoskonałościami. Efekt drewnianej podłogi bez wyrzeczeń.

źródło i zdjęcia: SWISS KRONO

Pozostałe porady
Jak zbudować karmnik dla ptaków?
Jak zbudować karmnik dla ptaków?
Ptaki upiększają przydomowe ogrody i umilają czas przyjemnym dla ucha świergotem. Zimą, jeżeli...
Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska listopad - grudzień 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny