Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Armatura kuchenna i łazienkowa

Jak zaaranżować apartament w eklektycznym stylu?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Połączenie różnych elementów epok i kierunków artystycznych, tym właśnie jest eklektyzm w sztuce. Natomiast w przypadku wystroju wnętrza charakteryzuje się miksem faktur, stylów, kolorów, na pozór niepasujących do siebie, a w efekcie tworzących spójną całość.

Aranżacja mieszkania w eklektycznym stylu 

Nowoczesny vintage zastosowany w przestronnym mieszkaniu o wysokim suficie odznacza się bielą z grafitem i kolorem drewna, w połączeniu powierzchni błyszczących z chropowatymi. Dzięki temu powstał eklektyczny apartament w modnej, luksusowej odsłonie.

Na szczególną uwagę zasługuje łukowe okno - wielkoformatowe, kojarzące się z loftem, w czarnej ramie, ze szprosami. Drugie okno zachowane jest w bardziej klasycznym stylu z białymi ościeżnicami.

Przez duże okna do pomieszczenia wpada większa ilość światła, które optycznie je powiększa. Białe ściany dodatkowo potęgują ten efekt. Przy podłodze oraz suficie umieszczone zostały szerokie listwy. 

Dzięki tym dyskretnym elementom sztukaterii wprowadzona została elegancja z pałacową nutą. W tle kuchennej zabudowy ściana pokryta została białą, nierówną cegłą. Połączenie chropowatości cegły, połysku frontów wiszących szafek kuchennych oraz szklanej tafli nad blatem, nadaje całości bardzo ciekawy wygląd.

Całość dopełnia minimalistyczny biały okap. Wiszące szafki są białe, oszczędne w formie, bez uchwytów. Zdecydowanie bardziej wyrazista jest wykonana z drewna, wyposażona w metalowe relingi, dolna część mebli.

Zachowawczą kolorystykę zabudowy odważnie zestawiono z czarną lodówką i grafitowym zlewozmywakiem. Elegancka i nowoczesna zarazem, bateria Adore Black firmy Ferro doskonale komponuje się ze zlewozmywakiem.

Bateria Adore Black od Ferro

Jej wysoka, obrotowa wylewka o geometrycznej linii została pokryta lakierem o charakterystycznej czarnej, matowej barwie. Wyposażono ją w regulator ceramiczny i perlator, który napowietrza strumień wody., dzięki czemu oszczędniej nią gospodarujemy.

Podłogę pokrywają drewniane panele w ciepłym brązie, ułożone w jodełkę budzącą skojarzenia z dawnymi parkietami. Krzesła wykonane z ciemnego, giętkiego drewna o ergonomicznym kształcie z plecionymi siedziskami oddają, ducha przeszłości.

Do kompletu dobrany został zaokrąglony, szklany stół oraz lampa z delikatnym białym kloszem. Swoistą kropką nad i będą: minimalistyczny metalowy stolik-taca na kółkach; designerski, zielony ekspres do kawy; grafitowe pojemniki na przyprawy; cztery nieduże grafiki na ścianie w ciemnych ramkach, przedstawiające budowle; proste szklane wazony z delikatnymi bukietami z suszonych lub żywych gałązek. Każdy z tych elementów pozornie do siebie nie pasuje, jednak przy odpowiednim zestawieniu stworzy harmonijną i nietuzinkową aranżację. 

Opracowanie: redakcja IRBJ

Źródło i zdjęcia: Ferro 

Pozostałe porady
Do jakiego podłoża dedykowane są posadzki żywiczne?
Do jakiego podłoża dedykowane są posadzki żywiczne?
Posadzki i powłoki żywiczne stale cieszą się dużą popularnością i wykonywane są zarówno w...
Budujemy Dom październik 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze listopad 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska listopad - grudzień 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny