Porady

Ogrody zimowe co warto wiedzieć?

16.04.2014

W zależności od przeznaczenia, konstrukcje ogrodów zimowych mogą być wykonane z materiałów izolowanych termicznie (przeznaczone w porze zimowej do ogrzewania) oraz bez izolacji termicznej (nieogrzewane). Z nieogrzewanych możemy korzystać tylko latem oraz podczas ciepłych dni wiosennych i jesiennych.

Wiosną i jesienią można korzystać z darmowego ciepła, które dotrze do nas z ogrodu zimowego i w ten sposób zaoszczędzić na kosztach ogrzewania.Nieogrzewana konstrukcja pełni rolę strefy buforowej, zapobiegając wyziębianiu części ogrzewanej mieszkalnej, a w ciepłych porach zapobiega przegrzewaniu się budynku. Szkło przepuszcza krótkofalowe promieniowanie słoneczne, które następnie odbija się od podłogi oraz ścian i już jako promieniowanie długofalowe, nie może wydostać się z powrotem na zewnątrz, powodując wzrost temperatury.

Wiosną i jesienią można korzystać z darmowego ciepła, które dotrze do nas z ogrodu zimowego i w ten sposób zaoszczędzić na kosztach ogrzewania. Docelowo należy jednak pomyśleć o izolowanym ogrodzie zimowym, z ogrzewaniem, aby korzystać z niego przez cały rok. Powiększymy przy okazji nasz dom o atrakcyjną powierzchnię mieszkalną – jadalnię, pokój rekreacyjny, gdzie możemy napić się kawy bądź herbaty z przyjaciółmi, poczytać książkę, czy po prostu odpocząć.

Powiększymy przy okazji nasz dom o atrakcyjną powierzchnię mieszkalną – jadalnię, pokój rekreacyjny, gdzie możemy napić się kawy bądź herbaty z przyjaciółmi, poczytać książkę, czy po prostu odpocząć.Należy tu zaznaczyć, iż warto dużą wagę przyłożyć do wyboru wykonawcy konstrukcji ogrodu zimowego, który zapewni, że będzie ona zarówno trwała jak i estetyczna oraz co jest najważniejsze – bezpieczna.

Poprzez słowo bezpieczna rozumiemy, że jest do niej wykonana dokumentacja statyczna oraz obliczenia wytrzymałościowe dachu ogrodu zimowego, który musi przenieść w zależności od miejsca montażu od 90 do 190 kg na m2 swojej powierzchni a nawet więcej w zależności od miejsca montażu i użytkowana ogrodu zimowego (np. Norwegia).

Musi mieć w swojej konstrukcji rynnę, rurę spustową wody deszczowej wraz z jej odprowadzeniem oraz tak wykonany dach, który umożliwi jego bezpieczne umycie po zimie i przed porą jesienną (w tym czasie na szybach gromadzi się najwięcej liści oraz zanieczyszczeń z kominów) i nie muszą to być wielkie szklane przestrzenie , wystarczy coś co rzuca się w oczy przechodzącego obok człowieka który od tej pory będzie mówił innym
… spotkamy obok …
… skręć obok tego obiektu …
… to co szukasz jest 100m od …itd.

Stanie się to punktem orientacyjnym ,ponieważ przyciąga uwagę i zapada w pamięć.Stanie się to punktem orientacyjnym ,ponieważ przyciąga uwagę i zapada w pamięć. Ładnie i ciekawie wykonana szklana konstrukcja wypełniona kwiatami , meblami przeznaczonymi do wypoczynku pozostaje długo w pamięci i jest akcentem mogącym zbudować wizerunek obiektu i właściciela. Nie musi się to wiązać z olbrzymimi nakładami środków aby osiągnąć zamierzony efekt.

Zależy to od tego na jaką firmę natrafimy w poszukiwaniach wykonawcy. Wykonawca musi zapewnić serwis zarówno gwarancyjny, jak i pogwarancyjny. Powinien wykazać się doświadczeniem w wykonywaniu i montażu takiego typu konstrukcji oraz posiadaniem odpowiedniego stażu w ich projektowaniu i produkcji i montażu. Najcenniejszym atutem będzie posiadanie przez wykonawcę certyfikatów oraz autoryzacji wydanych przez dostawcę systemu, w jakim będzie wykonywany ogród zimowy.

źródło i zdjęcia: ALMONT SYSTEM Fabryka Ogrodów Zimowych i Konstrukcji Aluminiowych