Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Grzejniki wodne

Jak szybciej wysuszyć pranie z pomocą grzałki elektrycznej?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Zazwyczaj słysząc o grzałkach, mamy na myśli te turystyczne, służące do zagrzania wrzątku na polu namiotowym. Kategoria grzałek elektrycznych jest jednak znacznie szersza i obejmuje urządzenia, które w znacznym stopniu mogą decydować o naszym komforcie.

Grzałki elektryczne 

Grzałki elektryczne stosowane do grzejników, zostały stworzone w celu nadania im dodatkowej funkcjonalności poza sezonem grzewczym. Grzałka za pomocą energii elektrycznej rozgrzewa wodę w grzejniku.

Powoduje, iż mamy do dyspozycji źródło ciepła, którego natężeniem możemy sterować. Jest to rozwiązanie bardzo przydatne nie tylko poza sezonem, lecz w sposób nieprzerwany przyczyniający się do zwiększania wygody naszego codziennego funkcjonowania.

Bardzo ważnym w życiu każdego dorosłego człowieka jest okres rodzicielstwa. Zwłaszcza początkowy okres życia naszej pociechy, nierozłącznie związany jest z niekończącymi się stosami prania. Tu także z ratunkiem przybywa grzałka elektryczna do grzejnika centralnego ogrzewania.

Szczególnie poza sezonem grzewczym, w deszczowe dni kiedy mamy dużą wilgotność powietrza, pranie schnie zdecydowanie wolniej. Grzałka sprawi, że każdy odpowiedni grzejnik zamieni się w swego rodzaju błyskawiczną suszarkę do prania.

Co najważniejsze, szybką i nie zajmującą dodatkowej powierzchni. Obawy o koszty stosowania takiego rozwiązania są zbyteczne. Nowoczesne grzałki pracują tylko wtedy gdy tego potrzebujemy, co więcej ich praca nie jest ciągła. Po osiągnięciu odpowiedniej temperatury wyłączają się i włącza ponownie gdy temperatura cieczy spadnie, podtrzymując tylko pożądany efekt.

Wyobraźcie sobie, że chcecie wziąć szybki prysznic, a ręcznik po wieczornej kąpieli nadal jest mokry ( lub jest mokry wieczorem po kąpieli porannej ) . Co robicie? Najpewniej bierzecie drugi, a stos prania rośnie. Tu wkracza omawiane dziś rozwiązanie – grzałka elektryczna do grzejnika c.o. Wystarczy zawiesić ręcznik na grzejnik i włączyć grzałkę. W zależności od mocy grzałki ręcznik będzie suchy w przedziale od kilku do kilkunastu minut.

Mocno uogólniając grzałka ogrzewa znacznie przyspieszając suszenie. Jeśli dodatkowo posiada funkcję TIMER, może pracować tylko przez określony czas, zużywając niewiele prądu. Załóżmy, że mamy jeden z tych chłodniejszych wiosennych dni poza sezonem grzewczym.

 

Nie dość, że temperatura jest niska, to na dodatek pada deszcz. Przemoczenie i schłodzenie organizmu może być prostą drogą do przeziębienia. Szczególnie narażone na infekcję są dzieci oraz kobiety w ciąży, których system odpornościowy częściej bywa osłabiony.

Grzałka przydaje się w takiej sytuacji podwójnie. Zarówno pomoże nam szybko ogrzać pomieszczenie po powrocie do domu, jak i przyspieszy suszenie przemoczonej odzieży.Ta sama reguła dotyczy także osób o zwiększonej wrażliwości na temperaturę.

Tak zwane zmarzluchy, które nawet w lato narzekają na aurę, postulując o kilka stopni więcej w mieszkaniu, dzięki grzałce mogą wkroczyć w swoją strefę komfortu. Na rynku można spotkać modele, które programuje się w taki sposób, aby włączyły się kilka godzin przed planowanym, powrotem z pracy ogrzewając pomieszczenie do wymaganej, idealnej, temperatury.

W trakcie przebywania na delegacji służbowej, zdarzyło ci się zmoknąć w drodze ze spotkania do hotelu? W sezonie letnim wyskoczyliście na weekend nad Bałtyk, jednak pogoda spłatała wam figla? Nic straconego, jeśli w wynajętym pokoju macie grzałkę elektryczną w grzejniku c.o. zawsze możecie ją włączyć i szybko wysuszyć przemoczone ubranie.

Opracowanie: redakcja IRBJ

Źródło i zdjęcia: Instal-Projekt 

Pozostałe porady
Wygodne i łatwe cięcie gałązek
Wygodne i łatwe cięcie gałązek
Owoce już zebrane? Pora na cięcie gałązek. Po co? Aby drzewa i krzewy rozwijały się prawidłowo...
Budujemy Dom wrzesień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze październik 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny