Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Drzwi wewnętrzne i wewnątrzlokalowe

Kilka kroków do stworzenia strefy komfortu w domu

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty

W związku z końcem wakacji firma 4iQ podsuwa pomysły na zatrzymanie tego wyjątkowego czasu.

Leżaki „Lejzi”

Wystarczy wykreować miejsce, w którym poczujemy się tak błogo i spokojnie jak na wakacjach. Może ono powstać na tarasie, balkonie, w ogrodzie albo w specjalnie wydzielonym kąciku w domu. W ofercie firmy 4iQ są ciekawe hamaki z serii –„Lejzi”. To modele wolnostojące, więc umieścimy je tam, gdzie tylko będziemy mieć ochotę. Hamaki te mają drewnianą konstrukcję złożoną z sosnowych łuków.

Drewno, nadające się do pomalowania, zostało zaimpregnowane ciśnieniowo. Stelaż jest stabilny i trwały, gwarantuje bezpieczeństwo i wygodę użytkowania. Na konstrukcji rozpięte jest płótno. W zależności od naszych upodobań, dobierzemy odpowiednią dla siebie kolorystykę.

Hamaki różnią się rozmiarami. Modele „Blue” i „Red” z serii „Lejzi” posiadają konstrukcję wysoką na 119 cm, szerokość podstawy 106 cm i płótno o wymiarach 100 na 200 cm. Do wyboru są również większe hamaki z serii „Lejzi max”. Stelaż ma w tym przypadku wysokość 164 cm i szerokość podstawy 142 cm. Powierzchnia płótna wynosi 140 na 240 cm.

Bez problemu zmieszczą się na nim dwie osoby.Kto woli nieco bardziej ekskluzywny „mebel do leniuchowania”, niech się zainteresuje eleganckimi bujakami z serii „Alpha” firmy 4iQ. Są to fotele podwieszane lub stojące na stelażu, pojedyncze lub podwójne. Wykonane zostały z klejonego drewna modrzewia syberyjskiego, poddanego impregnacji ciśnieniowej i olejowaniu, co czyni je trwałymi i odpornymi na warunki atmosferyczne.

Elementy stalowe pokryto farbą proszkową. Siedziska wyposażono w poduszki zamykane zamkami błyskawicznymi, dzięki czemu łatwo je zdjąć i utrzymać w czystości. Kolorystyka – zieleń, beż, barwa terakoty – nawiązuje do natury. Maksymalne obciążenie bujaków pojedynczych wynosi 150 kg, podwójnych – 250 kg. Pamiętajmy, że fotele wiszące u sufitu potrzebują dość dużo wolnej przestrzeni wokół siebie, by nie obijać się o ściany czy meble.

Na bujakach ze stelażem warto zaś zamontować specjalny płócienny daszek, który ochroni nas przed słońcem lub deszczem. Fotele wiszące nadają się do umieszczenia w ogrodzie, na tarasie, jak i w salonie, sypialni, pokoju dziecięcym czy młodzieżowym. Z łatwością wkomponują się w każdą stylistykę i stworzą idealne miejsce do odpoczynku, niezależnie od pory roku, dnia czy pogody.

Opracowanie: redakcja IRBJ

Źródło i zdjęcia: 4iQ Group

Pozostałe porady
Wygodne i łatwe cięcie gałązek
Wygodne i łatwe cięcie gałązek
Owoce już zebrane? Pora na cięcie gałązek. Po co? Aby drzewa i krzewy rozwijały się prawidłowo...
Budujemy Dom wrzesień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze październik 2019

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska wrzesień - październik 2019

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2019

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny