Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Ogrzewanie podłogowe / płaszczyznowe

Jakie korzyści płyną ze stosowania folii grzewczej FELIX?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 4-5 minut

Czy połączenie korzystnego wpływu na zdrowie, niskich kosztów i ekologii w ogrzewnictwie jest możliwe? Odpowiedź jest prosta - tak, jeśli zastosujemy produkt łączący materiały najwyższej jakości i najnowocześniejszą technologię.

Folie grzewcze marki Felix to wykorzystywana do ogrzewania powierzchniowego alternatywa dla tradycyjnych systemów grzewczych, bazująca na promieniowaniu podczerwonym. W odróżnieniu od mat grzewczych, folie FELIX gwarantują równomierny rozkład ogrzewania na całej powierzchni. Mogą być stosowane jako główne źródło ogrzewania, ale także jako wspomaganie innych źródeł, podnosząc komfort cieplny budynku.

Możliwość ich zastosowania zarówno na podłogach, ścianach jak i sufitach sprawia, iż folie grzewcze z powodzeniem instalowane są zarówno w domkach letniskowych jak i wielometrażowych inwestycjach - takich jak hotele czy kościoły.

Najczęściej stosowanymi są niewątpliwie folie podpanelowe. Przy właściwie wyizolowanym budynku średnie koszty eksploatacji ogrzewania podłogowego folią w sezonie grzewczym wynoszą kilka zł/m2 powierzchni grzewczej miesięcznie.

Jak działa folia grzewcza FELIX?

Elementem grzewczym jest włókno karbonowe lub masa grafitowo-węglowa. Wzdłuż folii znajdują się pasy przewodzące wykonane ze srebra oraz z miedzi. Od ilości masy grafitowo-węglowej naniesionej na folię zależy jej moc grzewcza. Całość powleczona jest wytrzymałym tworzywem, dzięki któremu produkt zabezpieczony jest przed wilgocią.

Zastosowane w produkcji folii materiały są odporne na odkształcenia oraz uszkodzenia. Użytkowanie folii jest całkowicie bezpieczne a montaż nieskomplikowany. Z podłączenie elektrycznym folii grzewczej Felix poradzi sobie każdy wykwalifikowany elektryk.

Zdrowe grzanie za pomocą folii grzewczych FELIX

Zasada działania folii grzewczej oparta jest na emisji promieniowania podczerwonego – wpływającego korzystnie na zdrowie i samopoczucie. Co bardzo istotne dla alergików, w odróżnieniu od ogrzewania konwekcyjnego folia nie wymusza ruchu powietrza a tym samym unoszenia się kurzu i innych alergenów.

Poza tym, promieniowanie podczerwone ma wpływ na osuszanie budynku, więc tym samym minimalizuje ryzyko rozwoju grzybów i pleśni.

Folia grzewcza i fotowoltaika – idealne połączenie

W ostatnim czasie ogromnym zainteresowaniem inwestorów cieszy się system grzewczy oparty o folię grzewczą Felix i fotowoltaikę.

Niemal bezkosztowe ogrzewanie budynków przynosi realne korzyści zarówno w kwestii oszczędności jak i ochrony środowiska – folia grzewcza zasilana jest energią z systemu fotowoltaicznego, nie emitując przy tym do atmosfery żadnych szkodliwych gazów.

Po więcej szczegółów zapraszamy do działu handlowego wyłącznego dystrybutora folii grzewczych Felix - firmy Ciepło-Tech pod nr tel. 571 270 044.

źródło i zdjęcia: Ciepło-Tech

Pozostałe porady
Magnetyzery Ecomag: sposób na czystą instalację w mieszkaniu, domu jednorodzinnym i wspólnocie
Magnetyzery Ecomag: sposób na czystą instalację w mieszkaniu, domu jednorodzinnym i wspólnocie
Jeśli do celów sanitarno-bytowych używamy wody z miejscowego wodociągu najprościej jest założyć...
Budujemy Dom marzec 2020

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze kwiecień 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2020

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska marzec - kwiecień 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny