Okładka magazynu budujemy dom
Najnowszy numer Logo BudujemyDom.pl
Zobacz
Zobacz oferty produktowe firm
Baseny, zadaszenia

Dla kogo domowa strefa SPA?

Print image
Copy link image
time image Artykuł na: 2-3 minuty

Komu z nas nie marzy się własna strefa SPA w domu, na tarasie, czy w przydomowym ogródku? Taka, gdzie miło spędzimy czas z rodziną i przyjaciółmi, odpoczniemy po ciężkim dniu, czy w końcu – która będzie całoroczną atrakcją w ogrodzie. Jacuzzi jest idealną odpowiedzią na takie potrzeby.

Dla kogo wanna spa? Odpowiedź brzmi... niemal dla każdego. Z jacuzzi nie powinny korzystać kobiety w ciąży i osoby o wyraźnych przeciwwskazaniach zdrowotnych. To już nie luksus, a raczej praktyczna potrzeba.

O zaletach hydroterapii powstały już tomy opracowań: powszechnie wiadomo, że przynosi ulgę przy bólach kręgosłupa i kończyn, reumatyzmie, stanowi ulgę dla mięśni, co szczególnie doceniają sportowcy i… kierowcy. A przy tym jest po prostu przyjemna. Aby kąpiel w jacuzzi stanowiła źródło relaksu, przy jego wyborze warto pamiętać o kilku istotnych aspektach.

Przede wszystkim - technologia. Wiodący producenci stale inwestują w rozwój i badania. Dla przykładu: w wannach Sundance Spas konstruowanie niecek i opracowanie technologii powierzane jest fizjologom i inżynierom. To przekłada się na jakość, wygodę, ale też na dalsze użytkowanie. Potwierdzenia należy szukać w certyfikatach i patentach.

Wanna Sundance Spas

Kluczowy wpływ na to, czy dane urządzenie będzie nam służyło dobrze, mają zastosowane w nim dysze. Przede wszystkim należy zwracać uwagę na ich zróżnicowanie (każdy rodzaj dysz odpowiada za inny typ masażu) oraz ich rozmieszczenie - ważne, aby pokrywały się z kluczowymi punktami "nacisku". To one, a nie - jak wielu początkujących użytkowników może przypuszczać - ilość dysz warunkują jakość hydroterapii.

Wyznacznikiem tego, czy dane urządzenie będzie nam służyło dobrze, jest też ilość rodzajów zastosowanych dysz - nie patrzymy tu tylko na ilość, ale właśnie na zróżnicowanie dysz (każdy ich rodzaj odpowiada za inny typ masażu) orz ich rozmieszczenia - ważne, aby pokrywały się z kluczowymi punktami „nacisku”.

Warto także sprawdzić, czy urządzenie jest energooszczędne, jak wygląda kwestia termoizolacji, konsumpcji prądu - żeby uniknąć tzw. Pozornych oszczędności, czyli sytuacji, gdy kupujemy urządzenie tanie, którego koszty eksploatacji znacznie przewyższają te właściwe dla urządzeń wiodących producentów.

opracowała: Malwina Bekus, Sundance Spas

zdjęcia: Sundance Spas

Pozostałe porady
Wymiana stropu w starym budownictwie
Wymiana stropu w starym budownictwie
Stropy RECTOR w obu systemach świetnie nadają się w przypadkach konieczności wymiany starych,...
Budujemy Dom listopad - grudzień 2019

Budujemy Dom

Dla budujących dom i wykonawców

Czas na Wnętrze grudzień 2019 - styczeń 2020

Czas na Wnętrze

Od inspiracji do realizacji

Wnętrza 2019

Wnętrza

Nowoczesne, stylowe, piękne wnętrza - zasady, porady, inspiracje

Twój Dom Twój Styl 2019

Twój Dom Twój Styl

Poradnik shoppingowy

Dom Polski 2020

Dom Polski

Jak zbudować dom tańszy niż mieszkanie

Gardeners' World Edycja Polska styczeń - luty 2020

Gardeners' World Edycja Polska

Najlepsze inspiracje i porady ogrodnicze

ABC Budowania 2019

ABC Budowania

To, co koniecznie musisz wiedzieć, żeby Twój pierwszy dom był dla Ciebie, a nie dla wroga

Nowoczesne Instalacje 2020

Nowoczesne Instalacje

Jak zbudować dom energooszczędny

Dom Energooszczędny Vademecum 2019

Dom Energooszczędny Vademecum

Jak zbudować dom energooszczędny