Porady

Orte: Dlaczego nagrzewnica na pellet obniża koszty ogrzewania nadmuchowego?

27.03.2014

Odpowiedź eksperta: Wpływa na to wiele czynników. Po pierwsze, seryjność i powtarzalność produkcji pozwoliła znacznie obniżyć koszt samych urządzeń. Po drugie, włączenie nagrzewnicy ORTE POWER 35- 250 kW na pellet do systemu nadmuchowego pozwala na znaczną redukcję kosztów ogrzewania wynikającą z wysokiej sprawności urządzenia, oraz niskiej ceny pelletu (redukcja kosztów ogrzewania do 70% w stosunku do oleju, do 50% w stosunku do gazu płynnego oraz do 20% w stosunku do gazu ziemnego).

Należy również pamiętać o braku kosztów związanych z przyłączem np. gazu czy montażem/wynajmem zbiornika na olej lub gaz propan-butan oraz brak opłat stałych, jak opłaty za gaz, opłaty przesyłowe. Ponadto nie ponosimy kosztów związanych z montażem osobnych systemów: wodnego-grzewczego, klimatyzacyjnego, wentylacyjnego, filtracyjnego, nawilżającego oraz rekuperacji. Wszystkie te funkcje obsługuje jeden system nadmuchowy.

Brak czynnika pośredniego sprawia, że cała energia jest oddawana tu i teraz. W przypadku instalacji wodnej istnieje duża bezwładność – na przykład musimy zacząć grzać kilka godzin przed powrotem z pracy, w dodatku instalacja jest ciepła jeszcze kilka godzin po jej wyłączeniu. W przypadku pieców nadmuchowych (nagrzewnic), cała energia oddawana jest natychmiast. Pieniędzy nie wydajemy również na kaloryfery, co dodatkowo zwiększa funkcjonalność i estetykę pomieszczeń.

mgr Joanna Kowalska
Dyrektor Sprzedaży i Marketingu COVLAND/ORTE Polska sp. z o.o.

Firma powiązana:

Orte Polska

Telefon 22 758 81 68, 22 374 13 73
www.orte.pl, www.nagrzewnicenapellet.pl
biuro@orte.pl

Orte Polska