Porady

Zalety ogrzewania elektrycznego podłogowego

29.08.2014

Arkadiusz Kaliszczuk, Regionalny Kierownik Sprzedaży: Każdy, kto zamierza zainwestować we własne „M” staje przed podstawowym pytaniem, jaki system ogrzewania mam wybrać? Ogrzewanie jest tak stare jak stara jest ludzkość jednak dzięki postępowi technologicznemu teraz możemy już się nie bać, że w zimowe wieczory zabraknie nam miłego ciepła.

Dzięki nowym technologiom w zakresie izolacji, zapotrzebowanie na energię cieplną spadło do 40-70 W/m2. W tej sytuacji inwestycja w kosztowny system ogrzewania CO staje się zbyt kosztowna w porównaniu z naszymi potrzebami i potencjalnymi kosztami eksploatacyjnymi.

Elektryczne ogrzewanie podłogowe w porównaniu z innymi systemami posiada wiele zalet:

  • instalacja grzewcza jest niewidoczna – przewody lub maty grzejne ukryte są pod powierzchnią podłogi.
  • idealny komfort termiczny – grzejemy na dużej powierzchni, ale stosunkowo niską temperaturą. 
  • znakomite dla alergików - ogrzewanie niską temperaturą nie powoduje wysuszania ani ruchu konwekcyjnego powietrza, co ogranicza unoszenie drobinek kurzu w powietrzu. 
  • jest bezobsługowe - czynności konserwacyjne ograniczają się do wykonywanego, co 5 lat przeglądu instalacji. 
  • jest bezpiecznie - nie ma możliwości zatrucia tlenkiem węgla, nie magazynujemy niebezpiecznych paliw takich jak olej czy gaz płynny.
  • brak emisji szkodliwych dla nas i środowiska produktów spalania. Unikamy kosztownej inwestycji w budowę systemu kominowego.
  • energooszczędność - ciepło powstaje w pomieszczeniu, które aktualnie chcemy ogrzewać. Wytwarzamy tylko tyle ciepła, ile w danym momencie potrzebujemy, nie ma strat wynikających z przesyłu. 
  • niski koszt inwestycyjny, co w połączeniu z niewielkimi potrzebami cieplnymi jest wyborem idealnym. 

Bez wątpienia ogrzewanie elektryczne jest najbezpieczniejszym i najbardziej bezobsługowym z systemów dostępnych na rynku. Odpowiednio dobrany i skonfigurowany do naszych potrzeb i możliwości system ogrzewania elektrycznego zapewni maksimum komfortu przy minimalnym zużyciu energii.

źródło i zdjęcie: Elektra

Firma powiązana:

Elektra

Telefon 22 843 32 82
www.elektra.pl
info@elektra.pl

Elektra