Porady

Energooszczędność to przyszłość według eksperta z firmy Zehnder

15.07.2014

Naprzeciw oczekiwaniom świadomych inwestorów wychodzi firma Zehnder, oferując prawdziwie kompleksowe oraz zaawansowane technicznie rozwiązania, umożliwiające maksimum energooszczędności i funkcjonalności.

Promienniki sufitowe Zehnder Nestsystems w połączeniu z rekuperacją Zehnder Comfosystems to oferta pozwalająca na energooszczędne ogrzewanie, chłodzenie i wentylację pomieszczeń.

W porównaniu z innymi systemami rozwiązania Zehnder Nestsystems mogą zapewnić oszczędność energii powyżej 40%, przy jednoczesnym utrzymaniu przyjemnego klimatu wewnętrznego poprzez oszczędność energii przy zapewnieniu identycznej temperatury odczuwalnej, jednolity rozkład temperatur na całej wysokości pomieszczenia, dużą wydajność grzewczą potwierdzoną normą EN 14037,krótki czas nagrzewania i chłodzenia powierzchni grzewczo - chłodzących, zastosowanie systemu również w przypadku korzystania z alternatywnych źródeł energii, pompy ciepła, kotła kondensacyjnego lub ciepła odpadowego, brak dodatkowych istotnych kosztów energii elektrycznej potrzebnej do rozprowadzania ciepła.

W dziedzinie domów energooszczędnych kluczową rolę odgrywają innowacyjne technologie, stanowiące inwestycję, która przyniesie korzyści w postaci zwrotu kosztów, a nawet znacznie podniesie wartość nieruchomości i pozwoli na maksymalny komfort użytkowania.

Ekspert: Piotr Szymankiewicz Kierownik Działu Technicznego Zehnder.

Absolwent Wydziału Inżynierii Środowiska na Politechnice Wrocławskiej. Od 14 lat pracuje w firmach związanych z energetyką i ochroną środowiska. Od 2 lat zatrudniony w firmie Zehnder Polska Sp. z o.o. Zawodowo odpowiedzialny m.in. za segment ogrzewania i chłodzenia promiennikami w tym za Zehnder Nestsytems. Prywatnie interesuje się astronomią, informatyką, antropologią i turystyką rowerową.

telefon: 71 339 46 28, 695 415 785, e-mail: piotr.szymankiewicz@zehnder.pl, www.zehnder.pl

źródło i zdjęcia: Zehnder Polska

Firma powiązana:

Zehnder Polska Sp. z o.o.

Telefon 71 367 64 24
www.zehnder.pl
info@zehnder.pl

Zehnder Polska Sp. z o.o.