Porady

Nowoczesna podłoga do nowoczesnych wnętrz. Jak ją oryginalnie wykończyć?

03.01.2014

Posadzka to jeden z ważniejszych elementów wykończenia pomieszczenia. To jakich materiałów użyjemy wpływa na komfort użytkowników i decyduje o charakterze wnętrza. Inwestorzy zwykle wybierają spośród bogatej oferty podłóg drewnianych, paneli i płytek ceramicznych.

Posadzki dekoracyjne weber.floor DESIGN
Posadzki dekoracyjne weber.floor DESIGN

Jednak do nowoczesnych, designerskich wnętrz takie standardowe rozwiązania nie zawsze pasują. Aby podkreślić charakter pomieszczenia warto więc poszukać nieszablonowych propozycji, takich jak posadzki dekoracyjne weber.floor DESIGN.

Posadzki dekoracyjne doskonale nadają się do wykończenia podłogi w nowoczesnych i industrialnych wnętrzach: są designerskie, pozwalają uzyskać ciekawy wygląd, a ponadto są bardzo praktyczne – zarówno na etapie układania posadzki, jak i jej eksploatacji.

Za pomocą posadzek dekoracyjnych weber.floor DESIGN możemy tworzyć kolorowe powierzchnie sprawiające wrażenie betonowych albo takie, które w pełni oddają wygląd naturalnego polerowanego granitu – w zależności od wnętrza, w którym posadzka ma się znaleźć i wyobraźni inwestora oraz projektanta. Ponieważ posadzki występują w różnych wariantach kolorystycznych i można je układać na różne sposoby, pasują do wielu aranżacji. W porównaniu z płytkami ceramicznymi, które nigdy nie dają efektu jednolitej, gładkiej podłogi, posadzki dekoracyjne pozwalają projektantom na stworzenie wrażenia jednorodnej tafli, co dodatkowo uszlachetnia wygląd podłogi i czyni ją bardziej elegancką.

Posadzki dekoracyjne o wyglądzie surowego betonu zawładnęły już na dobre wyobraźnią zagranicznych projektantów.

"Wykorzystuje się je zarówno we wnętrzach biur, sklepów czy innych obiektów usługowych, jak i w prywatnych mieszkaniach. Trend ten jest szczególnie zauważalny we wnętrzach nowoczesnych, co jest zrozumiałe, gdyż tam te posadzki najbardziej pasują" – mówi Tomasz Dzierwa z Weber.

"Także w Polsce widzimy, że architekci są coraz bardziej zainteresowani tymi rozwiązaniami wychodzą poza schemat podłóg drewnianych czy pokrytych płytkami. Kierunek ten jest bardzo pozytywny, bo korzystnie wpływa na wygląd wielu wnętrz" – dodaje. Wzbogacając nowoczesne wnętrze oryginalną podłogą i dodając do niego nowoczesne oświetlenie można łatwo uzyskać bardzo dobry efekt.

Poza kolorowymi posadzkami nawiązującymi stylistyką do surowego betonu – weber.floor 4650 Design Colour, jako wykończenie podłogi można zastosować posadzki dające efekt polerowanego granitu – weber.floor 4635 Design Grinded Stone. Mają tę przewagę nad posadzką z kamienia, że można je wykonać w zasadzie bez żadnych spoin, niezależnie od tego jak duża jest powierzchnia podłogi. Różne może być także jej wykończenie – matowe lub błyszczące dzięki wykorzystaniu systemowych impregnatów.

"Posadzki dekoracyjne mogą z powodzeniem zastąpić granitowe – prezentują się na podłodze równie efektownie i są bardzo wytrzymałe. Dodatkowo można je dowolnie ze sobą łączyć uzyskując niepowtarzalne wzory" – podsumowuje Tomasz Dzierwa z Weber.

"Podłoga wykończona w ten sposób doskonale się prezentuje – jest elegancka, a jednocześnie naturalna" – dodaje.

Posadzki weber.floor DESIGN można wykonać w wersji gładkiej albo powycinać w niej wzory czy wkomponować dodatkowe stalowe elementy, które dodadzą jej charakteru. Oprócz tego projektant może samodzielnie zdecydować o połączeniu różnych kolorów, dzięki czemu w prosty sposób uzyska oryginalny efekt. Posadzki bazują na naturalnych materiałach, a ich barwy inspirowane są kolorami natury.

Posadzki dekoracyjne weber.floor DESIGN są oryginalnym i estetycznym sposobem wykańczania podłóg. Poza wysokimi walorami estetycznymi mają też inną zaletę – są bardzo praktyczne. Grubość warstwy posadzki wynosi od kilku do kilkunastu milimetrów. Posadzka może być układana zarówno w nowych obiektach, doskonale sprawdza się także w przypadku remontów. Podczas montażu tempo prac oraz szybkość wysychania posadzki do minimum ograniczają przerwy w eksploatacji pomieszczenia. Podłoga wyłożona posadzką jest łatwa do utrzymania w czystości, a przede wszystkim trwała, gdyż cechuje ją wysoka odporność na ścieranie.

Posadzki dekoracyjne stanowią dobrą alternatywę dla standardowych sposobów wykańczania podłóg. Doskonale sprawdzają się we wnętrzach industrialnych czy designerskich. Dzięki temu, że wyglądają naturalnie z powodzeniem można je stosować także w pomieszczeniach mniej nowoczesnych – miejsce i sposób wykorzystania zależą tylko od wyobraźni projektanta.

źródło i zdjęcie: Saint-Gobain Construction Products Polska - marka Weber