Porady

Obrazy na podłodze - możliwości designerskie posadzek żywicznych

02.12.2013

Posadzki żywiczne coraz częściej pojawiają się nie tylko w halach produkcyjnych, na korytarzach czy restauracjach, ale także w mieszkaniach. Dlaczego? Bo posadzki żywiczne oferują coś więcej – sztukę.

Posadzki żywiczne Uzin Polska Sp. z o.o.Na domową atmosferę wpływa wiele czynników. Jednym z nich jest stworzenie przyjemnego nastroju wewnątrz mieszkania. Dlatego, w fazie projektowania, warto pomyśleć o rodzaju i wyglądzie posadzki, która stanowi podstawę do tego, jak mieszkańcy czują się we własnych czterech kątach. Najważniejsze, aby posadzka spełniała trzy główne zadania - funkcjonalność, wytrzymałość oraz oryginalny wygląd.

Możliwości designerskie posadzek żywicznych

Posadzka żywiczna pozwala na kreatywność. Choć niewiele firm potrafi wykonać stylową i niepowtarzalną posadzkę, to zainteresowanie tego typu usługami rośnie. Solidność wykonania gwarantuje doświadczony producent. Takim jest z pewnością Arturo Flooring. Firma weszła na polski rynek i od razu zdobyła serca wielu klientów, którzy cenią „przelanie” własnej wizji posadzki na jej rzeczywisty obraz.

Posadzki żywiczne umożliwiają wykorzystanie całej palety kolorów i kształtów, różnych motywów, a także umieszczanie w posadzce przedmiotów, np. zdjęć, napisów czy nawet banknotów. Każdy, zgodnie z własną wizją, może sprawić, by podłoga była odzwierciedleniem jego duszy. Dla miłośników sztuki posadzka może stać się galerią artystyczną. Z kolei dla minimalistów, ceniących ład i harmonię, prostota i śnieżnobiała gładkość będzie wyznacznikiem najwyższych standardów. Możliwości designerskie są niemal nieograniczone, a klienci mogą realizować najbardziej kreatywne pomysły. Podłoga może być nie tylko elementem praktycznym, ale i dominantą estetyczną. A może nawet prawdziwą sztuką?

Na co w praktyce pozwalają designerskie posadzki żywiczne? Niemal na każdy zabieg wymarzony przez klienta. Ciekawą aranżacją może być połączenie podłogi ze ścianą, a więc umieszenie fragmentu wytwornej posadzki nie tylko na podłodze, ale w dowolnym innym miejscu pomieszczenia. To marzenia kreują wykonanie! Miłośnik kawy bez problemu może umieścić w swojej posadzce ziarenka kawy, kolekcjoner znaczków, płyt czy plakatów - swoje ulubione galerie, zaś ekonomista banknoty i monety.

Innym sposobem na designerskie wnętrze jest umieszczanie w podłodze obrazów i motywów. Może to być na przykład ulubione malowidło, które komponowałoby się z wnętrzem pokoju. W ten sposób można osiągnąć wyjątkowo korzystny efekt i zbudować przyjemną atmosferę. Przykładem może być kwiatowy motyw na łazienkowej posadzce, co z pewnością przykuje większą uwagę, sprawi, że kąpiel będzie niemal wizytą na letniej łące i nada pomieszczeniu wyszukanej elegancji.

Posadzki żywiczne pozwalają na zbudowanie wnętrza spójnego z tożsamością lokatorów. Szeroka paleta kolorów, niemal nieograniczone fantazyjne wzory to klucz do spójnego z własną osobowością wnętrza. Wykorzystanie dowolnych elementów do zatopienia w żywicy może też pomóc zachować najlepsze wspomnienia na długie lata. Nawet najbardziej oryginalne koncepcje mogą dzięki temu materiałowi znaleźć swoje artystyczne ujście na tak dużej przestrzeni, jaką jest podłoga.

Funkcjonalność i wytrzymałość posadzek żywicznych

Na uwagę zasługuje fakt wykonania solidnej posadzki, która nie tylko zaspokoi gusta estetyczne, ale także będzie służyła przez wiele lat. Arturo Flooring gwarantuje wysoką jakość swoich produktów, które cechuje wytrzymałość. Masa żywiczna, dobrana w odpowiedni sposób do danych warunków, zachowuje trwałość na długie lata. Korzystając z żywic należy wskazać na bardzo istotne cechy funkcjonalne, m.in. żywice o właściwościach antypoślizgowych lub mogące przewodzić prąd. Ponadto, posadzki pozwalają na to, aby umieszczać pod nimi ogrzewanie podłogowe, które coraz częściej gości w mieszkaniach Polaków.

Niezależnie od ilości kolorów, kształtów czy rodzaju użytej żywicy, nie należy martwić się to, że najróżniejsza fantazja z czasem ulegnie dewastacji. Bardzo prosta pielęgnacja pozwoli zachować piękno artystycznego wyrazu umieszczonego w postaci posadzki żywicznej.

źródło i zdjęcia: Uzin Polska Sp. z o.o.

Firma powiązana:

Uzin Utz Polska Sp. z o.o.

Telefon 76 723 91 50.
www.uzin.pl
biuro@uzin-utz.com

Uzin Utz Polska Sp. z o.o.