Porady

Dlaczego dom z bali drewnianych Honka?

21.09.2013

Prawdziwy dom z bali jest zdrowym, przyjaznym i energooszczędnym miejscem dla Państwa rodziny. Jako odnawialny surowiec naturalny, bale drewniane są najbardziej ekologicznym materiałem budowlanym świata.

Ponadto, produkcja bali zużywa o połowę mniej energii niż wytworzenie cementu, a sosna nordycka ma naturalną zdolność przechowywania dwutlenku węgla w trakcie wzrostu, co oznacza, że budynek z bali pozostawia niską emisję dwutlenku węgla dla przyszłych pokoleń.

Drewno posiada naturalną zdolność do wchłaniania wilgoci i uwalniania jej z powrotem do atmosfery, co oznacza, że ogromny dom z bali drewnianych nigdy nie zgromadzi potencjalnie niebezpiecznej ilość wilgoci. W ścianach naszych domów nie ma tworzyw sztucznych – stosowane są tylko masywne bale z drewna.

Prawdziwy dom z bali jest ciepłym, przyjemnym i zdrowym miejsce dla Państwa rodziny. Ponadto, jest to dom ekologiczny, który dosłownie troszczy się o ludzi, którzy w nim mieszkają. Posiadanie domu z bali firmy Honka jest kluczem do dobrego życia!

Findrewno Sp. z o.o. - współczesne domy z bali Honka

Optymalna wewnętrzna wilgotność powietrza

Masywne bale mają unikalną zdolność wchłaniania wilgoci i uwalniania jej do powietrza w pomieszczeniu po wyschnięciu. Optymalna dla zdrowia wilgotność powietrza wewnątrz wynosi 30-55%. Według badań, im więcej drewna znajduje się w wewnętrznych ścianach domu, tym zdrowszym powietrzem będziecie Państwo mogli oddychać w swoim domu.

Dom z natury wolny od plastiku

Dzięki inteligentnemu systemowi wentylacji Honka Smart Ventilation System™ możemy budować masywne ściany drewniane izolowane włóknem drzewnym, które oddychają, bez stosowania plastikowych membran wodoszczelnych. Naturalnie oddychające ściany pozwalają parze wodnej na swobodne przemieszczanie się między ścianą i powietrzem. Oprócz drewna, stosujemy w ścianach izolację z włókien drzewnych w celu wzmocnienia naturalnych cech drewna. Wszystkie rozwiązania konstrukcyjne stosowane w domach Honki są strukturalnie bezpieczne, co gwarantuje Państwa rodzinie życie w bezpiecznym domu na pokolenia.

Życie w harmonii

Dom Honki jest zdrowym miejscem, gdzie naturalne cechy drewna odgrywają istotną rolę. Bale sprzyjają ogólnemu zadowoleniu tworząc zdrowe środowisko życia, gdzie dobra jakość powietrza oraz akustycznie i estetycznie przyjazne wnętrze łączy się z nowoczesną architekturą i ekologicznym budownictwem. Udowodniono w badaniach przeprowadzonych w Japonii i Norwegii, że harmonijne rozwiązania architektoniczne, spokojna paleta barw wykorzystanych we wnętrzach, przytulna część mieszkalna i drewno jako materiał budowlany ma pozytywny wpływ na człowieka wzbudzając radość, zwiększając spokój, a tym samym komfort życia.

Weźmy dla przykładu dwa meble - jeden z masywnego drewna, a drugi z laminowanej płyty wiórowej. A teraz zaobserwujmy różnicę w wyglądzie i dotyku. Trudno nie zgodzić się, że prawdziwe masywne drewno jest ciepłe w dotyku, ma naturalny i luksusowy wygląd, a jego trwałość jest liczona na lata, a nawet pokolenia. Domy z bali zapewniają swoim mieszkańcom wszystkie te zalety i wiele innych korzyści.

Domy z bali tworzą akustycznie i estetycznie przyjazne środowisko życia i jak zostało udowodnione w badaniach przeprowadzonych w Norwegii i Japonii mają pozytywny wpływ na zdrowie i szczęście człowieka.

A jeśli chodzi o odporność na wilgoć, ogień i klęski żywiołowe, dom z bali zdecydowanie przewyższa te budowane z połączenia drewna i cementu.

źródło i zdjęcia: Findrewno

Firma powiązana:

Findrewno

Telefon 43 823 83 07, 601 394 934, 662 070 003
www.honka.pl, www.findrewno.pl
findrewno@honka.pl, domy.modelowe@honka.pl

Findrewno