Porady

ERMET: Jak skutecznie napełnić płaszcz w wymienniku dwupłaszczowym?

Wymiennik, bojler stanowi bufor energetyczny, magazynujący ciepłą wodę. Aby tak było, należy go w odpowiedni sposób zamontować oraz napełnić. Zaczynamy od demontażu starego zużytego, na jego miejsce wstawiamy nowy. Podłączamy wszystkie śrubunki w gniazda wskazane przez producenta, otwieramy zawory i prawie gotowe.

Napełniając płaszcz wodny czyli element zbiornika, który ma za zadanie oddawać energię cieplną uzyskaną z pieca c.o. lub innego źródła zasilania należy ZAWSZE napełniać od powrotu.

Pamiętając przy tym aby poluzować śrubunek zasilania w taki sposób aby bez problemu mogło ujść zgromadzone powietrze wewnątrz płaszcza. Pamiętajmy – przy napełnianiu płaszcza lub wężownicy NIE WOLNO mieć włączonej pompy cyrkulacyjnej.

Warto również zamontować elektrozawór na linii c.o. tak aby w okresie dogrzewania grzałką elektryczną gromadzona energia nie uchodziła w tzw. kaloryfery lub na piec. Napełniając wodę użytkową w zbiorniku wystarczy otworzyć pierwszy kran i odczekać aż ujdzie powietrze. Warto zdławić lekko zawór zasilający w celu zmniejszenia ciśnienia. Pamiętaj, każdy zbiornik przed użyciem należy przepłukać.

źródło i zdjęcie: Ermet

ERMET: Jak skutecznie napełnić płaszcz w wymienniku dwupłaszczowym?

Firma powiązana:

ZPH ERMET s.c.

Telefon 77 485 19 38, 691 779 710
www.ermet.eu, www.grzejemy.eu
biuro@ermet.eu

ZPH ERMET s.c.
Zobacz produkty: