Porady

Jak uzyskać najlepszy efekt oświetlenia w ogrodzie?

04.10.2013

Każdy, kto chciałby ożywić swój ogród lub oczko wodne, dzięki firmie OASE ma do dyspozycji wiele nowatorskich możliwości.

Za pomocą optymalnie rozmieszczonych reflektorów w umiejętny sposób można wyeksponować roślinność oraz ośwetlić swój "wodny świat". Wybierając oświetlenie ważne jest, by przemyśleć jaki chcemy osiągnąć cel. Czy mamy zamiar oświetlić cały zbiornik wodny, czy jedynie zaakcentować elementy takie jak fontanna, wodospad czy statuetka. Ledowe, halogenowe, zanurzeniowe czy punktowe - jest wiele możliwości oświetlenia w ogrodzie.

Prześledzimy poniżej różne rodzaje oświetlenia dopasowując je do efektu jaki chcemy osiągnąć.

Oświetlenie oczka wodnego: Halogenowe lampy nadają się do oświetlania większych powierzchni.

Takie o mocy 20 Watt są w stanie oświetlić, aż do 2 metrów pod wodą. Najlepiej jeśli kąt padania światła ma ponad 20⁰ (30⁰ w przypadku mniejszych reflektorów). Zestawy oświetleniowe Lunaqua 3 i 10 firmy OASE nadają się do każdego rodzaju stawu i można je stosować zarówno na powierzchni jak i pod powierzchnią wody* (* Lunaqua 10 z diodą halogenową o mocy 75 W jedynie do użytku pod wodą).

Oświetlenie fontann lub wodospadów: woda w ruchu i światło świetnie ze sobą współgrają.

Odpowiednio usytuowane światło ledowe na skraju wodospadu lub oświetlenie od dołu kaskady daje niesamowity efekt. Zestawy serii Lunaqua Mini, Maxi i Lunaqua 10 LED firmy OASE polecamy szczególnie do tego typu aranżacji jak i do zbiorników płytkich. Ponadto, każdy z tych reflektorów nadaje
się do użytku pod wodą jak i na powierzchni ,więc możemy dzięki nim podkreślić piękno roślin ogorodowych, czy wszelkich innych ozdób znajdujących się w otoczeniu naszego oczka wodnego.

Oświetlenie strumienia: efekt dynamizmu, obok oświetlenia dyszy fontannowej czy wodospadu, uzyskujemy także przez oświetlenie strumienia.

Dzięki zastosowaniu Lunaqua Mini firmy OASE, które można w prosty sposób ukryć w wodzie - każdy, nawet delikatny ruch strumienia może zostać uchwycony.

Oświetlenie tarasu: Czy to drewniany taras czy podłoże brukowe – zestawy Lunaqua Terra Led firmy OASE zniosą ciężar nawet do 3 ton.

Te wykonane z wysokiej jakości stali szlachetnej diody nadają przyjemne ciepłe światło zapewniając niepowtrzalny nastrój, szczególnie wieczorową porą.

Źródło: Oase

Więcej

Firma powiązana:

Oase

Telefon 22 323 71 11, +48 510 140 471
www.oase-livingwater.com
a.sobczak@oase-livingwater.com

Oase