Porady

W jakich pomieszczeniach najlepiej sprawdzą się klimakonwektory?

01.07.2014

Zagadnienie najbardziej korzystnego sposobu montażu klimakonwektorów porusza Robert Skomorowski - Kierownik Produktu Grzejniki specjalne - Rettig Heating Sp. z o.o.

Do niedawna klimakonwektory były "zarezerwowane" dla budynków biurowych oraz hoteli i dużych pensjonatów. W ostatnich latach wraz z rosnącą popularnością niskotemperaturowych źródeł ciepła a w szczególności pomp ciepła, klimakonwektory zaczęły trafiać pod przysłowiowe "strzechy".

Jedną z korzyści wynikającą z zastosowania klimakonwektorów jest ich wysoka wydajność uzyskiwana z urządzeń o niewielkich rozmiarach. Nie bez znaczenia jest też możliwość chłodzenia pomieszczeń w okresie letnim. Niezbędne jest do tego źródło chłodu jak wytwornica wody lodowej lub pompa ciepła pracująca w obiegu odwróconym. Konwekcja w klimakonwektorach jest wymuszona wentylatorem i właśnie ten element a głównie dźwięki towarzyszące jego pracy są powodem wątpliwości co do stosowania klimakonwektorów na szeroką skalę.

Wykorzystywane obecnie wentylatory generują bardzo niski poziom hałasu co pozwala na montaż klimakonwektorów nawet w sypialniach. Dodatkowo, w niektórych urządzeniach można ograniczać maksymalną prędkość wentylatora. Tak jest na przykład w klimakonwektorze VIDO marki Purmo. W sytuacji gdy urządzenie ma pracować w sypialni, można zaprogramować jego sterownik w taki sposób, że najwyższy bieg wentylatora nie będzie nigdy załączany. Ma to ogromne znaczenie dla komfortu użytkowników. Praca klimakonwektora w żaden sposób nie powinna zakłócać snu. Urządzenie spełniające ten warunek doskonale sprawdzi się również w innych pomieszczeniach takich jak salon, kuchnia czy gabinet.

Źródło: Purmo

Więcej

 

Firma powiązana:

Rettig Heating

Telefon 22 544 10 00
www.purmo.pl
purmow@purmo.pl

Rettig Heating