Porady

Co przemawia za wyborem elektrycznego ogrzewania podłogowego?

10.07.2014

Arkadiusz Kaliszczuk - Przedstawiciel Handlowy ELEKTRA Sp.j. przekonuje do wyboru takiego sposobu ogrzewania pomieszczeń.

Elektryczne ogrzewanie podłogowe jest bardzo atrakcyjne dla potencjalnego użytkownika gdyż, systemem jest uniwersalny - może być zainstalowany w nowo budowanych obiektach - w warstwie wylewki betonowej lub podczas modernizacji już istniejących pomieszczeń - w kleju do terakoty lub wylewce samopoziomującej.

Może być wykorzystywany z wieloma różnymi materiałami wykończeniowymi podłogi - posadzkami kamiennymi, drewnianymi, laminowanymi, dywanowymi itp. Takie ogrzewanie jest całkowicie niewidoczne. Przewody grzejne lub maty grzejne są schowane pod powierzchnią podłogi, więc użytkownik może w zasadzie dowolnie ukształtować wystój pomieszczenia - wykorzystać np. całą powierzchnię ścian. System nie sprawia również kłopotów z obsługą, która ogranicza się do nastawy temperatury lub zaprogramowania sterownika czasowego - reszta dzieje się automatycznie bez wiedzy użytkownika.

Dodatkowym atutem jest doskonały komfort termiczny w pomieszczeniu, uzyskany dzięki równomiernemu rozkładowi temperatury. W ogrzewaniu elektrycznym podłogowym grzejemy na dużej powierzchni i do tego niską temperaturą, więc nie dochodzi do wysuszania powietrza - jak ma to miejsce w ogrzewaniu konwekcyjnym. Tu w zasadzie konwekcja nie występuje, a związku z tym nie występuje związane z nią zjawisko polatywania drobinek kurzu - co pozytywnie wpływa na osoby cierpiące z powodu alergii.

Niskie koszty instalacji i późniejszej eksploatacji systemu wynikające z dokładnego sterowania, wytwarzania ciepła w takich ilościach jakie są nam aktualnie potrzebne i dokładnie tam gdzie są nam potrzebne sprawiają, że ten system jest bardzo często wybierany jako ogrzewanie domów pasywnych lub uzupełniający w standardowym budownictwie mieszkalnym.

Więcej informacji na stronie firmy - link tutaj.

źródło i zdjęcia: Elektra

 

Firma powiązana:

Elektra

Telefon 22 843 32 82
www.elektra.pl
info@elektra.pl

Elektra