Porady

Dlaczego warto budować dom z generalnym wykonawcą?

26.06.2013

Budowa własnego domu to niewątpliwie wielkie wyzwanie. Na etapie pierwszych decyzji możemy jednak zaoszczędzić sobie wiele nerwów i czasu wybierając firmę, która kompleksowo zajmie się realizacją naszego marzenia, od projektu po realizację. Oczywiście wybór takiej firmy jest bardzo ważny, należy zapoznać się z jej referencjami.

Dobrze jest również odwiedzić budowy, które prowadzi i porozmawiać z klientami, którzy już skorzystali z jej usług. Na pierwszy rzut oka zatrudnienie firmy budowlanej jest droższe, jednak po przeliczeniu wszystkich kosztów, a także czasu jaki zajmuje nadzorowanie budowy, różnica w cenie okazuje się nieznaczna.

Decydując się na budowę własnym sumptem musimy sami zająć się każdym etapem inwestycji, po pierwsze musimy kupić gotowy projekt, który zazwyczaj wymaga jeszcze adaptacji lub zatrudnić architekta. Po drugie należy znaleźć ekipy budowlane na poszczególne etapy i zamówić materiały w hurtowniach, wszystko to wymaga wielu godzin poszukiwań, negocjacji i umów.

Ponadto musimy liczyć się często z niesolidnymi ekipami, które trzeba osobiście nadzorować. Często okazuje się również, że na źle wykonane elementy nie można wyegzekwować gwarancji, gdyż poszczególne firmy zwalają winę na siebie nawzajem nie chcąc wziąć odpowiedzialności. Może się wtedy okazać, że za pieniądze zaoszczędzone na budowie prowadzonej we własnym zakresie, musimy wykonać kosztowne poprawki.

Dlaczego warto budować dom z generalnym wykonawcą? Decydując się na firmę, która zajmie się naszym domem od projektu po wykończenie „pod klucz”, oddajemy w ręce profesjonalistów cały proces budowy razem z załatwieniem wszystkich formalności, dzięki czemu możemy uniknąć wielu błędów i kłopotów. Wybierając solidną firmę możemy być pewni, że dom będzie zbudowany zgodnie z projektem, z wybranych przez nas materiałów i według wszelkich standardów z zachowaniem umówionego terminu. Dodatkową zaletą jest uzyskanie gwarancji na wybudowany budynek, którą zapewnia jedna firma wykonująca. Dlaczego warto budować dom z generalnym wykonawcą? radził Jan Nikołajuk, DQM Sp. z o.o.

Źródło: DQM Sp. z o.o.

Więcej

Firma powiązana:

DQM

Telefon 85 732 16 70
www.dqm.pl
info@dqm.pl

DQM