Porady

Jaka podłoga do jasnych aranżacji?

21.06.2013

Salon, sypialnia czy hol to pomieszczenia wymagające odpowiedniego wystroju zgodnego ze swoją specyfiką i przeznaczeniem.

Dlatego w każdym z nich znajdziemy niezbędne meble i dekoracyjne dodatki charakterystyczne tylko dla danego wnętrza. Jednak panująca tu kolorystyka może łączyć pokój dzienny z holem i sypialnią powiększając optycznie mieszkalną powierzchnię. Utrzymane w bieli ściany oraz wszelkie domowe sprzęty stwarzają przyjazną, relaksującą przestrzeń.

Niewielkie ciemniejsze akcenty na meblach czy funkcjonalnych ozdobach jeszcze lepiej podkreślają jasną barwę wnętrz.
Podłoga, będąc niezwykle istotnym elementem każdego pomieszczenia, powinna posiadać przede wszystkim walory użytkowe, ale także pełniąc rolę tła dla znajdujących się tu sprzętów, powinna odznaczać się oryginalnym designem, zachwycać barwą i fakturą.

Jednym z doskonałych i sprawdzonych sposobów na podłogę jest pokrycie jej płytkami lub panelami korkowymi. Korek zapewnia mieszkańcom komfort użytkowania; przyjemne ciepło, redukcję dźwięków dochodzących z innych kondygnacji, a dzięki swym właściwościom biomechanicznym ochronę dla stawów i kręgosłupa. Ponadto nie przyciąga i nie pochłania kurzu, jest także łatwy w pielęgnacji i montażu.

Wśród podłóg korkowych mamy do wyboru podłogi jasne niemal białe poprzez szeroką gamę brązów po odcienie ciemne, prawie czarne. Podłoga o odcieniu bieli tworzy piękną, zlewającą się w jedną całość przestrzeń, która wydaje się znacznie większa niż w rzeczywistości. Hol w sposób płynny przechodzi w salon i sypialnię. Wędrując nim mamy wrażenie jedności i harmonii panującej w mieszkaniu. Całość tworzy skąpaną w bieli przestrzeń relaksu, idealną dla spragnionych wypoczynku.

Podłoga w kolorze brązu taka jak np. Slice Brunette marki Wicanders nadaje wnętrzu naturalności i prostoty. Czując pod stopami miły i ciepły korek jesteśmy bliżej przyrody, jej naturalnych darów dla człowieka. W tak zaaranżowanym pomieszczeniu nie może zabraknąć żywej zieleni w postaci doniczkowych lub ciętych kwiatów, drewnianych mebli i innych elementów wystroju. 

To doskonała propozycja dla ceniących codzienny kontakt z naturą.  Korek o barwie ciemnej, wpadającej w czerń sprawi, że wnętrze zyska niepowtarzalny charakter. Taka podłoga będzie świetnym tłem dla jasnych sprzętów, a wraz z kontrastującymi z nią białymi ścianami utworzy pomieszczenie pełne elegancji, o nieco tajemniczej, inspirującej nucie. Zestawione obok siebie, przeplatające się barwy nie tworzą aranżacyjnego chaosu, a wręcz przeciwnie, dają poczucie niezwykłej harmonii i piękna.

Jaka podłoga do jasnych aranżacji? Wszystkie wymienione propozycje podłóg korkowych bardzo dobrze prezentują się nie tylko we wnętrzach, w których króluje biel, bądź jej odcienie. To od nas zależy wybór koloru i faktury. W bogatej ofercie wzorów i barw z pewnością każdy znajdzie propozycję odpowiadającą indywidualnym gustom i potrzebom.

Źródło:  Dom Korkowy

Więcej

Firma powiązana:

Dom Korkowy Sp. z o.o.

Telefon 12 637 96 39
www.wicanders.pl
krakow@domkorkowy.pl

Dom Korkowy Sp. z o.o.